Pfizer jäi valetamisega vahele: vaktsineerimise tõhusus on 95% asemel vaid 12%

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. mai 2022 kell 16:04



Tootja sõnul on BioNTechi/Pfizeri eksperimentaalne vaktsiin 95 protsenti efektiivne, kuid vastavalt USA Toidu- ja Ravimiameti (FDA) teabedokumendile BioNTechi/Pfizeri COVID-19 vaktsiinide nõuandekomitee (VRBPAC) koosolekult ei näi see väide tõele vastavat. Kui vaktsiini tõhusust arvutada selle aruande arvude põhjal, on see vaid 12 protsenti. Ainuüksi 2022. aasta esimeses kvartalis suutis Pfizer peamiselt tänu mRNA vaktsiinile teenida ligikaudu 7,9 miljardit dollarit kasumit.

 

Pfizer on uhke oma 61-protsendilise müügikasvu üle

“Ma olen meie arengu üle väga uhke,” ütles Pfizeri tegevjuht Albert Bourla aktsiaturu aruandes. Ettevõte kasvatas esimeses kvartalis müüki võrreldes aasta varasemaga 61 protsenti – ja juba siis tehti vaktsiini tõttu müügirekordeid. Ilma koroonavaktsiini ja ravimi Paxlovidita oleks tõus olnud üsna napp, hinnanguliselt vaid 2 protsenti.

 

Manipuleerimine? CT väärtusi ei ole teatatud

Dokumendist (lk 13) selgub, et VRBPAC aruande kohaselt kasutas Pfizer COVID-19 juhtude kinnitamiseks PCR-testi abil “kesklaborit”. Kasutatav CT väärtus (tsüklite arv), mis näitab, kui sageli proovi kahekordistati, mõjutab oluliselt testi tulemust.

Üks uuring näitas, et 35 või enama tsükli pikkuste PCR-testide puhul langeb täpsus 3 protsendini. See tähendab, et kuni 97 protsenti positiivsetest tulemustest võivad olla valepositiivsed. Dokumendis ei ole kirjas, millist CT väärtust selles kesklaboris kasutati.

Pfizeri väidetav vaktsiini efektiivsuse määr 95 protsenti tulenes selle kesklabori PCR-testi tulemustest. Pfizeri keskne uuring ei olnud “pime”, mis tähendab , et uuringut läbiviinud teadlased teadsid, millised isikud olid vaktsineeritud ja kes said ainult platseebot. Kui uuring ei ole pime, võib see aga põhjustada andmete tõsist moonutamist.

Kuna CT-väärtusi ei ole teatatud, on võimalik, et COVID-19 kahtlusega vaktsineerimata (platseebo) osalejate CT-väärtused võisid tõusta. See oleks siis suure tõenäosusega viis positiivsete Covidi tulemusteni. Vaktsineeritud osalejate puhul võis kasutatud CT-väärtus olla palju madalam, muutes negatiivse tulemuse tõenäolisemaks.

 

Erakorraline vastuvõtt ebapiisavate andmete tõttu?

Dokumendi lehekülg 24 sisaldab andmeid, mida kasutati väidetava 95-protsendilise efektiivsuse arvutamiseks. See tuleneb kaheksast kinnitatud Covidi juhtumist vaktsineeritud rühmas võrreldes 162 juhtumiga platseeborühmas. Nende andmete põhjal andis Pfizer-BioNTechi vaktsiinile USA-s erakorralise kasutusloa FDA, Euroopas andis tingimusliku loa EMA.

 

 

Väidetava 95 protsendi asemel vaid 12 protsenti

Selle dokumendi leheküljel 42 on oluline lõik, mis võib näidata vaktsiini tegelikku efektiivsust:

3410-st kahtluse all olevast, kuid kinnitamata COVID-19 juhtumist kogu uuringupopulatsioonis esines 1594 vaktsiinirühmas ja 1816 platseeborühmas.

 

Seitsme päeva jooksul pärast vaktsineerimist esines kahtluse all olevaid COVID-19 juhtumeid vaktsiinirühmas 409 ja platseeborühmas 287. Nende arvude põhjal “vaktsineerimise” efektiivsust arvutades selgub, et see on hämmastavalt madal, vaid 12 protsenti!

Võrreldes väidetava 95-protsendilise efektiivsusega, nagu väitis Pfizer, on see tõesti tühine väärtus! Arvestades seda, et vaktsiin võib põhjustada tõsiseid kõrvalmõjusid, nagu BioNTech hiljuti tunnistas, pole selle “vaktsiini” kohta tegelikult midagi öelda.

 

Allikad: FDA veebileht, wochenblick.at, lingid artikli sees

Lae alla PDF (originaallink) SIIT.

Vihje: uuri ka Pfizeri/BioNTechi koroonavaktsiini ohutusaruandeid USA Toidu- ja Ravimiametile, mida FDA püüdis 75 aastaks salastada, ent peab need kohtu otsusel nüüd 2022. aastal 8 kuu jooksul avaldama.

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt