9. juuli 2019 kell 14:24
“Kas olete kuulnud viirusest, kes on põhjustanud inimkonnale salajase haiguste epideemia? Enamik inimesi ei tea sellest salakavalast tegelasest midagi. Isegi meditsiinitöötajad ega teadlased pole täpselt kursis, kui paljusid terviseprobleeme see tegelikult põhjustab. Mul kuluks pool selle artikli mahust ainuüksi nende haiguste ja sümptomite ülesloetlemisele, kui ma püüaksin neid kõiki siia kirja panna. See viirus on inimkonna kallal toimetanud rohkem kui sada aastat, pidevalt täiustades oma erinevaid tüvesid. Selle nimi on Epstein-Barr ehk lühidalt EBV,” tutvustab kirjanik ja terviseteemadel kaasamõtleja Tiia Selli Telegrami lugejatele järjekordset Meditsiinimeediumi teost.
Mina kuulsin esimest korda EBV-st tänu Anthony Williami raamatule “Meditsiinimeedium“. Ent alles nüüd, kui olen läbi lugenud juba ka tema kolmanda eesti keeles ilmunud raamatu, “Meditsiinimeediumi kilpnäärmeravi“, teadvustasin endale, et see viirus võib tõesti olla praktiliselt igal inimesel, kaasa arvatud minul endal. Näiteks kurgumandlipõletikku tekitab alati EBV. Ja kellel meist poleks juba lapsena kurgumandlid mõnikord haiged olnud. Anthony William nimetab EBV-d ka kilpnäärmeviiruseks, kuna oma kolmandas tegutsemise staadiumis liigub ta inimese kilpnäärmesse ning alustab aktiivset kahjutööd seal.
Meditsiiniajaloo kõige rängem viga
Teadlased avastasid Epstein-Barri juba 1964. aastal. Kahjuks uuringute edasine rahastamine lõpetati, mistõttu arstidel ei ole siiamaani aimugi, millist laastamistööd see viirus inimese kehas teeb. Meditsiin tunneb praegu, üle poole sajandi hiljem, ikka veel ainult üht EBV vormi, kuigi tegelikult on neid üle 60. Samuti arvatakse seda, et kord läbipõetud EBV ei põhjusta enam probleeme, mis paraku on tõest kilomeetrite kaugusel.
Minus tekitab muidugi hämmastust asjaolu, et kui Epstein-Barr avastati, siis millegipärast lõpetati uuringute rahastamine. Miks ometi? Tegemist oli ju revolutsioonilise avastusega, oleks olnud igati loogiline, et asja väga põhjalikult edasi uuritakse. Kellele oli kasulik, et sellest viirusest rohkem teada ei saadaks? Ravimitööstusele? Kui tookord oleks EBV kohta kogu tõde päevavalgele tulnud, siis ei ravitaks praegu kilpnäärme- ja paljusid teisi mõistatuslikke haiguseid ravimitega, mida inimesed peavad võtma elu lõpuni ja mis ei too neile mingit tervenemist.
Huvi pärast lasin perearstil ka endale teha vereproovi, et teada saada, kas minugi organismis võib tegutseda EBV. Lapsepõlves sai kurgumandlipõletikku päris mitu korda põetud. Tõepoolest, vereproovist selgus, et kokkupuude viirusega on mul kunagi olnud, antikehad näitasid seda. Ja siit see tuli – arst teatas, et ma ei pea muretsema, kuna kord läbipõetud EBV jääbki eluks ajaks organismi, aga mingit kahju see enam ei tee. Sain kinnitust, et Anthony Williamil ongi õigus – meditsiin loeb verest leitud antikehi möödunud nakkuse näitajaks ega mõista veel, et viirus on lihtsalt sügavamale kehasse tunginud ning tegelikult täie elu ja tervise juures. Soodsate tingimuste korral, kui viirus puutub kokku nn päästikuga, mis ta paljunema paneb, siis muutub ta peagi vägagi aktiivseks. Arst ei ole süüdi, et ta seda kõike ei tea, tema lähtub sellest, mida talle ülikooliõpingute ajal õpetati. Anthony William ütleb, et segadus EBV-ga on kogu meditsiiniajaloo ja praegusaja üks rängemaid vigu.
Uinuvast olekust tõsiste probleemideni
Ebstein-Barri viirusel on neli staadiumi. Esimeses staadiumis, kui inimene nakatub või juba sünnib oma vanematelt saadud EBV-ga, püsib viirus esialgu veres uinuvas olekus. Ta ei põhjusta veel suurt kahju, küll aga võib inimesel tavalisest sagedamini esineda nohu, grippi, kõrva- ja kurguvalu, väsimust ja loidust. Kui tegemist on nõrgema EBV vormiga või kui inimesel on väga tugev immuunsüsteem, siis võibki viirus igavesti jääda uinuvasse olekusse. Kui aga inimest on rünnanud mõni agressiivsem Epstein-Barri vorm, siis võib see lühikese ajaga põhjustada tõsiseid probleeme.
Teise staadiumisse liigub viirus siis, kui inimene on tavalisest kurnatum. Algab mononukleoos, mida nimetatakse ka suudlemishaiguseks. Sageli haigestuvad mononukleoosi üliõpilased, kes väsitavad ennast ööd läbi pidutsemise või õppimisega ja kelle toitumisharjumused on viletsad. Haiguse peamised tunnused on valus kurk ja mandlid, peavalu, lööve, palavik, väsimus. Praegune meditsiin ei tea veel, et iga mononukleoosi juhtum on EBV teine staadium. Selles staadiumis osatakse EBV-d vereprooviga tuvastada, ent kui see tungib juba elunditesse, siis arstid seda enam tuvastada ei saa, kuna puuduvad vastavad vahendid. Viirus hakkab otsima endale püsivat kodu. Ta peitub mõnda tähtsasse elundisse, kõige sagedamini maksa ja/või põrna, kuhu on kogunenud elavhõbe ja muud toksiinid. Need mürgid on viiruse lemmiktoidud. Kui EBV pesitseb maksas, siis võib ta põhjustada näiteks 2.tüüpi diabeeti, A-, B-, C- ja D-hepatiiti, maomahla vähest soolhappesisaldust, millest omakorda tekivad seedehäired.
Üheks paljudest sümptomitest, mida EBV tekitab, on liigne ärrituvus. Naiste puhul seostatakse seda hormoonidega, kuid tegelik põhjus on viiruse eritatavad närvimürgid, mis segavad ajus virgatsainete tööd. Tulemuseks on ärrituvus, pahurus, kurbus või seletamatu viha. Kui närvimürkidega kaasneb ka toksiinidest üleküllastunud maks või kui ajus on eriti palju raskmetalle, näiteks elavhõbedat, siis võib see sümptom olla tõeliselt tugev.
Rünnak kilpnäärmele ja närvisüsteemile
Kolmandas staadiumis liigub viirus kilpnäärmesse ning hakkab nagu puur selle kudedesse tungima, hävitades kilpnäärmerakke ja põhjustades sellega erinevaid kilpnäärmehaiguseid ja muid tõbesid, mida ekslikult seostatakse autoimmuunhaiguste, vananemise ja menopausiga. Kilpnäärme alatalitlus on maailma üks sagedasemaid tervisehäireid ja teadlased ei tea veel, et seda põhjustab EBV. Anthony William ütleb, et üle 95 protsendi kilpnäärmehaigustest on tekitanud EBV. Ülejäänud mõni protsent tuleb radiatsioonist.
Kilpnäärmehädadega inimesel diagnoositakse väga sageli ka mõni teine haigus. Arst peab neid erinevaid haiguseid ekslikult eraldiseisvateks probleemideks, tegelikult on nende tekitaja üks ja seesama – EBV.
Neljas staadium on nn seletamatu haiguse etapp.Viirus hakkab ründama kesknärvisüsteemi, kus põletiku tekitamine ongi tema lõppeesmärk. Mõned viirusosakesed jäävad endiselt kahjustama kilpnääret ja neid elundeid, kuhu nad eelmises staadiumis juba tungisid. Neljandas staadiumis olevat viirust ei ole mitte mingite praeguste vahenditega võimalik tuvastada, seetõttu on ka arstid segaduses ega mõista, mis nende patsientidega toimub, kui analüüsid midagi ei näita. Üha noorematele inimestele pannakse valediagnoose ja määratakse ravimeid, mis aita, kuna peasüüdlast – EBV-d – need ei kõrvalda.
Neljandas staadiumis eritab viirus vereringesse ohtralt närvimürke, mis liiguvad ajju ja põhjustavad põletikku kogu keha närvides. Sellest tekivad näiteks depressioon, ärevus, migreen, liigesevalu, närvivalu, südamepekslemine, unetus jne… EBV on vastutav ka näiteks sclerosis multiplexi ja reumatoidartriidi eest.
Sagedane sümptom on neuroloogiline kurnatus. Kui see on raskel kujul, siis on inimesel tunne, et ta ei suudaks voodist tõusta isegi siis, kui kaalul oleks tema elu. Anthony William ütleb, et neuroloogilise kurnatuse tõttu langevad USAs igal aastal ülikoolist välja umbes seitseteist tudengit sajast, ja keegi ei taipa, mis neil viga on.
Jäta viirus nälga!
Mida selle Epstein-Barriga siis peale hakata? Kuidas peatada haiguste epideemia, mille EBV on inimkonnale tekitanud? Kas on selle vastu mingit ravimit? Jah, on küll. Aga selleks ei ole mitte tabletid ega süstid, vaid tervendav toitumine. Selline toitumine, mis jätab viiruse nälga ega lase tal sinu organismis enam edasi paljuneda. Meditsiinimeedium rõhutab, et pead näljutama viirust, mitte iseennast. Raamatus on ta andnud 90-päevase taastumisravi ehk puhastuskuuri, mis aitab viiruse hävitada ning tervendab kilpnäärme ja kogu keha. See ei ole puhastuskuur ainult kilpnäärmeprobleemidega inimesele, vaid kõigile neile, kes tahavad hoida oma immuunsüsteemi ärksa ja tugevana. Võimsad tervendavad toiduained, ravimtaimed ja looduslikud toidulisandid annavad kõigile su keha elunditele just seda tuge, mida nad on aastaid või aastakümneid oodanud.
Meditsiinimeedium lubab, et kui oled kilpnäärmeraamatu viimase leheküljeni jõudnud, siis on sinust saanud kilpnäärmeekspert. Ma lisaksin siia juurde – siis oled sa ka EBV-ekspert, sest kogu raamat on tegelikult õpetus, kuidas sellest viirusest jagu saada ning oma elu ja tervis tagasi võita. Raamatu läbilugenuna tead rohkem kui arstid ja teadlased. Saad levitada seda tervenemise infot teistelegi inimestele ning aidata neil jõuda tõeni. Kui meditsiin ei oska sind aidata, tuleb ohjad enda kätte haarata. Anthony William ütleb ka, et kui piisavalt suur hulk inimesi kisa tõstab, siis hakkaksid muutused toimuma ka meditsiinisüsteemis.
Tiia Selli
Kirjanik ja terviseteemadel kaasamõtleja
Foto: Adobe Stock
PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!
Unlimited MTÜ
EE497700771002818684
BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr
DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV
BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s
ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.