Tutvustame esinejaid: Kelli Lomper – “Homöopaatia ja (lemmik)loomad – Miks? Kuidas? Millal?”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. märts 2025 kell 16:01



Fotokollaaž: erakogu + Canva.com

Mis see homöopaatia on? Milline on selle taga olev teadus ja kes olid need arstid, kes selle välja töötasid? Milliseid füüsilise ja vaimse tervise ebakõlasid saab homöopaatia abil ravida või leevendada? Just neid ja paljusid teisi homöopaatiaga seotud teemasid avatakse Eesti esimesel klassikalise homöopaatia konverentsil, mis toimub 22. märtsil veebis otseülekandena sinu arvutisse või nutiseadmesse.

Tutvustame Telegrami veergudel iga päev ühte esinejat ja tema ettekande teemat. Kelli Lomper on elupõline veterinaar, kes on neljajalgsete sõprade abistamiseks abiks võtnud ka looduse enda. Eestis on ametlikult kaks sertifitseeritud loomade homöopaati ja Kelli on üks neist.

 

Kelli tutvustab end järgmiselt:

“Olen lõpetanud Eesti Maaülikooli (toona nimega Eesti Põllumajandusülikool) veterinaarmeditsiini erialal ja praktiseerinud peamiselt lemmikloomapraksises. Olen töötanud mõned aastad ka veterinaarravimite hulgimüügi ettevõttes.

Esimene tõsisem kokkupuude homöopaatiaga jääb enam kui 15 aasta tagusesse aega kui Läti kolleegid kutsusid mind nende riigis toimuvale homöopaatia – alasele seminarile ja hiljem juba ka Riias toimuvale Euroopa Homöopaatia kongressile, mis hõlmas nii humaani- kui ka veterinaaria poolt. Samal ajal alustasin süvendatud õpet Jelgavas asuvas Läti Maaülikooli Veterinaaria teaduskonna juures korraldataval, loomaarstidele suunatud Baltikumi Veterinaarhomöopaatia kursusel, mida viisid läbi BAHVS (British Association of Homeopathic Veterinary Surgeons ja IAVH (International Association for Veterinary Homeopathy). Sellest ajast alates on nii homöopaatia kui kaasaegne meditsiin targalt ühendatuna minu tööriistadeks. Olen ennast pidevalt täiendanud erialastel konverentsidel ja seminaridel Euroopas. Olen ka Balikumi Veterinaarhomöopaatia Seltsi (BaltVetHom) ja BAHVS liige.

Olen veendunud, et kõiki ravivõtted, mis aitavad patsiendil enesetunnet parandada ja terveneda, tuleb kasutada. Ning mida rikkalikum on arsti teadmiste pagas (tööriistakohver), seda rohkem suudab ta aidata.”

 

Homöopaatia Konverents 2025: kes seal esinevad

Elery Tammemägi (homöopaat, refleksoloog) – “Huvitavaid fakte homöopaatia kohta Eestis läbi ajaloo kuni tänaseni; homöopaatia ja ainete üldine tutvustus”

Riina Tõra (homöopaat, manuaalterapeut) – “Milline näeb välja distantstöö? Miks homöopaat nii palju küsimusi esitab ja tagasisidet tahab? Homöopaadi tööjuhis”

Kelli Lomper (veterinaar, loomade homöopaat) – “Homöopaatia ja (lemmik)loomad – Miks? Kuidas? Millal?”

Kadri Carrico (homöopaat) – “Inimkeha kõige suurima vistseraalorgani, maksa, olulisus, sümptomaatika ja homöopaatiline käsitlus”

Varje Sinisalu (homöopaat) – “Keskendumishäiretega ja hüperaktiivsed lapsed. Üks perspektiiv homöopaadi silmade läbi lapse vajadusi mõistvast aspektist”

Maria Kurilova (homöopaat) – “Homöopaatia ja tavaravimite koosmõju”

Merle Martinson (homöopaat) – “Vaktsiini-/ravimikahjustused ja kuidas homöopaatia saab aidata”

Lisaks veel mõned üllatused.

OSTA PILET SIIT!

 

Homöopaatia on mittetoksiline meditsiiniharu, mida kasutatakse haiguste ravimisel ja laiaulatuslikult ebameeldivusi põhjustavate seisundite leevendamiseks. Seda kasutavad tavalised inimesed, kursustel käinud homöopaadid ning professionaalsed homöopaadid paljudes regioonides üle kogu maailma. Euroopas kasutab homöopaatilisi ravimeid üle 35 miljoni inimese.

WHO 2001. aasta raporti järgi eelistab Šveitsis 81% elanikkonnast alternatiivmeditsiini, neist 63% kasutab peamiselt homöopaatiat. Saksamaal rakendab 80% arstidest oma töös alternatiivmeditsiini vahendeid ning homöopaatia on riiklikult tunnustatud ja haigekassa poolt hüvitatud ka näiteks Hollandis, Belgias ja Suurbritannias. Kõige enam on see raviviis levinud Indias ja Lõuna-Ameerikas.

Homöopaatia praktiseerijad on mitmesaja ravimi kohta kogunud peaaegu kaks sajandit informatsiooni läbi uurimistööde, mida tuntakse kui „ravimkatsetusi“, samuti dokumenteeritud kliiniliste juhtumite ja kaasaegsete teadusuuringute kaudu. Inglismaal tegutseb praegu neli homöopaatilist haiglat ning üle 400 arsti, kes kasutavad homöopaatiat igapäevatöös.

Euroopas on vaid kaks riiki, kus puuduvad homöopaatia apteegid ja kuhu ei ole võimalik tellida homöopaatilisi ravimeid samadel tingimustel nagu teistes riikides. Kahjuks kuulub Eesti endiselt nende riikide hulka. Meie riigis on homöopaatiliste ravimite turule pääsemise nõuded nii keerulised, et enamus, kes on üritanud neid täita, on lõpuks loobunud.

Homöopaatia Konverentsil tutvustatakse seda maailmas laialt levinud meditsiiniharu ning kummutatakse sellega seotud eksiarvamusi. Kindlasti arutletakse ka selle üle, miks süsteem levitab homöopaatia kohta valeinfot.

 

Homöopaatia Konverents 2025, laupäeval, 22. märts kell 12:00, veebis

Pilet (kuni 10. märtsini) 19 eurot, hiljem 29 eurot. Kõik piletiostjad saavad konverentsi ka järelvaadata.

Piletid Fientast: https://fienta.com/et/homoopaatia-konverents

Sündmuse info Facebookis: https://www.facebook.com/events/1366396441197124/

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt