25. oktoober 2015 kell 15:31
Kevadel toimus Teadliku Ettevõtluse Konverents, kus esines ka juhtimisekspert ja inspiratsioonikoolitaja Alar Ojastu, kes on aastaid uurinud õnnelikkuse teaduslikke tagamaid: “Selles kõnes paljastan mõningad revolutsioonilised avastused eestlaste õnne ja õnnetuse kohta. Räägin inimestest ja organisatsioonidest, mis näevad kaugemale ja kõrgemale kui lihtsalt kasum ja esitan ühe võimaliku hüpoteesi sellest, miks maailm on muutumas paremaks, isegi kui tundub, et asjad lähevad aina hullemaks.”
Alar räägib ettekandes uurimusest, kus võeti vaatluse alla negatiivsust ja depressiooni soodustav geen. Selgus, et eestlastel on oluliselt vähem seda geeni kui õnnelikkuse tabelites meist eespool seisvatel taanlastel, rootslastel ja soomlastel, seega on meil eeldus olla üks maailma õnnelikumaid rahvaid. Hetkel kahjuks on eestlased uuringute järgi hoopis ühed õnnetumad, kuid Alar arutleb ka, kuidas seda vastupidiseks pöörata ja geneetilisest eelsoodumusest kasu lõigata.
Lisaks pöörab Ojastu tähelepanu sellele, et uue ajastu tähelepanu keskpunktiks on inimene ja hoolimine, ehk siis võimust on võtmas nn naiselik kvaliteet ning paljusid edukaid ettevõtteidki juhivad naised. Kas naised võiksid olla ka need, kes muudavad maailma paremaks?
Kuula/vaata Alari ettekannet täispikkuses:
Allikas: Alar Ojastu Youtube
Toimetas Mariann Joonas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.