Alternatiivsed ravimeetodid: mis on reiki?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. veebruar 2013 kell 14:17



 

Reikiks nimetatakse lihtsat käte pealepanemisega tervendamise meetodit – iidset energiateraapia vormi, mille taasavastas dr Mikao Usui 19. sajandi lõpus Jaapanis.

 

Usui nimetas selle ravimeetodi reikiks, sest tema arvates kirjeldas see sõna kõige täpsemini universaalset eluenergiat, mis rahustab meeli, suurendab elujõudu, tervendab ja harmoniseerib. Reiki tuleneb kahest jaapanikeelsest sõnast rei (kosmiline, kõikjalolev) ja ki (eluenergia).

 

Kuidas reiki tervendab?

Reiki tervendab nii vaimselt kui ka füüsiliselt, ravides nii sümptomit kui ka selle põhjust. Kuna me samastame end tihti just oma füüsilise kehaga ning usume oma meeli, oleme unustanud, et tegelikult oleme piiramatu võimete allikaks. Me ei mäleta enam kõiki oma võimeid, seega on reiki võrreldav psühhoanalüüsiga, mis aitab meil teadvustada alateadvuses peituvaid ressursse.

Emotsioonid on meie reageering mõtetele või kaasinimeste ja olukordade üle langetatud otsustele. Kuna keha säilitab meie tundmusi, siis negatiivsetest mõtetest võib saada pea- või kõhuvalu, raskemal juhul isegi maohaavandi või vähi. Ebamugavustunne kehas annab märku vaimsest või emotsionaalsest energiaummistusest.

Reiki kanaliseerimine läbi reikitaja käte laseb kehal energiat tõmmata sinna, kus seda kõige rohkem vajatakse. Puhta armastusenergiaga keha laadimine aitab vabaneda sissejuurdunud mittetoimivatest käitumis- ja mõtlemismallidest.

 

Kuidas vabastatakse reikiga energiablokeeringuid?

Iga reiki-praktik on sattunud aeg-ajalt endale või teistele reikit vahendades kohale, mis on käe all külm või kuum ega tundu energiat tõmbavat. Selles kohas on energia tihenenud ja sellega seotud emotsioonid on kehasse pidama jäänud.

Energia madalamat võnget kehas soodustab vähene füüsiline tegevus, ebaõige toitumine ning ennasthävitavad mõtlemis- ja käitumismustrid. Mõnikord võib nii külmus kui ka kuumus avalduda ka keha jõudsa energiatõmbe korral. Sel puhul hoitakse käsi seni ummistuse kohal, kuni ummistus ja tähelepanuäratavad tajud on kätes taandunud.

 

Reiki tervendaja võib energiablokeeringut ehk kõrvalekallet harmoonilisest olekust ehk byosen’i tajuda nii oma käte kui ka kehaga. Kuid ei maksa karta, seda pole võimalik endale võtta, sest universaalne eluenergia on ühesuunaline ja kanaliseerija ainult juhib protsessi. Byosen’i tajumine varieerub järgnevalt: kuum, külm, “ämblikuvõrk” nahal, higi või kleepuv ollus peopesades, elektriline impulss kätes, torked/valu sõrmedes ja kätes, “käte suremine”, surve/valu käes kuni õlani välja. Tundlikumad tervendajad tajuvad byosen’i terviklikult – kõigi keha meeltega.

 

Kas ainult reikist piisab tervisehädade korral?

Tihti piisab ka ainult reikist, aga reikit ei tohi käsitleda kui tavameditsiini asendajat – need kaks täiendavad, kuid ei asenda üksteist. Reiki praktiseerija ei tohi kasutada meditsiinilisi termineid ega panna diagnoosi, kui tal ei ole erialast väljaõpet. Tõsisemate tervisehädade korral tuleb kindlasti pöörduma arsti poole.

Samas on reiki suureks abiks tavameditsiinis, massaažis ja kõikides alternatiivravi meetodites, psühholoogias ning kõikjal meie elus. Reiki on toetav, harmoniseeriv ja elujõudu andev meetod, mille õppimine annab igaühele võimaluse aidata ja tervendada nii ennast kui ka teisi.

 

Allikas: Eesti Reiki Kool

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.