5. aprill 2017 kell 21:38
Paljudele on teada, et bioenergeetika ja tšakrate süsteem tuleneb vanast veedade süsteemist. Hoopis vähem on aga teada, et ka Vana-Venemaal on olnud teadmine tšakratest ja nende omadustest, ja seda paralleelselt totemismi ja loodususuga.
Vana slaavi kultuuril on veedadega hoopis rohkem ühist, kui üldiselt teatakse. Slaavlased on osanud peenenergiat oma keha ja meele hädade leevendamiseks kasutada juba ammu enne uusjoogakultuuri pealetungi. Omamoodi on slaavi bioenergeetiline süsteem justkui link šamanistliku ja veedaliku kultuuri vahel – ühes süsteemis on nii kolme ilma kui bioenergeetilist energiapööriste käsitlus.
Veedade kultuuris on inimese energia seotud seitsme peamise tšakraga, millest igal ühel on oma värv, heli, sagedus, ja energiakeskus füüsilises kehas. Slaavi tšakrate süsteem on isegi veel keerukam – see sisaldab 37 suuremat energiakeskust, moodustades iselaadi energiaristid. Neist üheksa on juhtivad tšakrad, mis on vastutavad paljuski meie igapäevase elu ja toimingute eest.
Vana-slaavi keeles on sõna ‘tšakra’ kombinatsioon kahest mõistest: ‘tšak’ – kahes suunas liikuv pööris (energiat vastuvõttev ja edasiandev) ja ‘ra’, mis tähendab ‘puhast kiirgust’.
Slaavi tšakrate süsteem on jagatud kolme maailma järgi. Nendest Yav tähistab maailma, kus me igapäevaselt elame ja võiks šamanistlikus süsteemis olla võrreldav keskmise ilmaga. Nav või Navi on surnute ilm, mis laias laastus võiks tähendada šamanistlikku allilma ja Prav tähendab juhtimist või seadustatust, ja on sarnane ülailmaga.
Nav-maailma tšakrad
Kolm esimest tšakrat saavad oma energia Nav-maailmast. Need kolm tšakrat määravad ära füüsilise keha seisundi ja loovad sideme loodusega ja viitavad suhetele esivanematega ja oma pärivusliiniga. Kui inimesel on probleeme füüsilise kehaga, eriti kui on puudu elujõust, energiast, on probleeme järglaste saamisega, võiks keskenduda nende tšakrate arendamisele ja leida ning parandada probleemid oma pere-ja põlvnemisliinis.
Esimene tšakra – Algläte vastab veeda Muladharale ja asub õndraluu lõpus. Sellest tšakrast saab inimene elujõu. Esimene tšakra on musta värvi ja sümboliseerib tundmatut, inimese tajuväljast väljas olemist.
Teine tšakra on Pärinemine ja see vastab veeda Svadhisthanale – see on seksuaalne tšakra, mis on seotud ka perekonna ja järglastega, selles tšakras on peidus ka füüsiline jõud, energia, üldine tervislik seisund. Teine tšakra asub sügaval alakõhus ja selle värv on punane.
Kolmas tšakra – Kõht – vastab veeda Manipurile. Bioenergeetiliselt on ta seotud unede ja emotsioonidega. See on tšakra, kust saab elu alguse, läbi selle tšakra saab inimene energia oma tähelt (vana slaavi uskumuste kohaselt on igal inimesel oma täht). Kolmanda tšakra asukoht on nabas ja selle värv on oranž.
Yav-maailma tšakrad
Keskmised tšakrad on seotud Yav-maailmaga. Inimene, kes arendab nende tšakrate tööd on heasüdamlik, aus, armastav. Yav-maailma tšakrad – neljas, viies ja kuues- määravad ära inimese suhted teiste inimestega, see on siin ja selles maailmas kohaloleku tšakrad.
Inimene, kelle loovus on pärsitud, tema suhted – ükskõik kas tööalased või eraelulised – on kehvad, kel puudub hea kontakt iseendaga, võiks otsida probleemile lahendust arendades just keskmiseid kolme tšakrat.
Neljas tšakra – Persi – on südametšakra, mis on seotud südame ja hingamisteedega. Veedade süsteemis vastab sellele Ana-hata. See tšakra on ka vastutav loovuse eest. Neljanda tšakra värv on kuldne.
Viies tšakra – Lada – asub paremal rangluul. See tšakra võtab vastu ja transformeerib energia armastuseks, headuseks, hoolivuseks. Samuti vastutab viies tšakra meie mehaaniliste tajude eest. Selle tšakra värv on roheline ja on seotud veedade päikesekanaliga.
Kuues tšakra – Leila (Lola) – asub vasakul rangluul. See tšakra on vastutav intuitsiooni ja nn kõhutunde eest. Kuues tšakra reguleerib südametööd ja tundeid. Kuues tšakra vastab veedade kuukanalile ja on helesinine.
Prav-maailma tšakrad
Ülemine maailm on seotud kõige kõrgemate energiatega, see on ühenduses Jumaliku olemusega. Need spirituaalsed tšakrad annavad meile võimaluse tajuda ühendust kogu universusumiga ja kõige sellega, mis jääb meie maailmast väljapoole. Inimene, kes on kaotanud elu eesmärgi, ei leia meelerahu, kannatab sundmõtete käes või on kaotanud mõtteselguse, võiks tegeleda kolme kõrgema tšakra arendamisega.
Seitsmes tšakra – Suu, vastab veeda Vishuddhale. See kannab endas mõtete realiseerumist läbi kõne ja heli energia. Selle tšakra värv on sinine.
Kaheksas tšakra – Chelo – on intellektuaalne, otsmiku tšakra asub nn kolmanda silma kohal, ja vastab veedade Agnjale. See kontrollib aju, analüüsib nähtut ja mõtteid. Selle tšakra kaasabil muudetakse sissehingatav õhk kosmiliseks energiaks, mis on justkui kütus füüsilisele kehale. Kaheksanda tšakra värv on lilla.
Üheksas tšakra – mis vastab veeda Sahastrarale, on Allikas, mis võimaldab suhelda peajumal Rodiga. Selle tšakra läbi saavad inimesed toetust jumalatelt ja esivanematelt, saades energiat kõrgeimatelt spirituaalsetelt ja mentaalsetelt juhendajatelt . See tšakra asub keha kõrgeimas punktis – pealael. Üheksanda tšakra värv on valge.
Millised tšakrad domineerivad sinul ja kuidas oma energiavälja korrastada
Esimesed kolm tšakrat kannavad endas füüsilise keha arenguga seotud teemasid, keskmised kolm on vastutavad mentaalse ja kõrgemad kolm spirituaalse arengu eest.
Tšakrate toimimine on seotud saadava energiaga – inimene saab energiat õhust, veest ja toidust, mis on omakorda seotud Päikese ja Maaga. Need kõik omavahel moodustavad lahutamatu, üksteist mõjutava süsteemi.
Nav-maailma tšakrad on väga selgelt vaid füüsilise keha toimimisega seotud. Need, kel on domineerivad need tšakrad, peavad lugu vaid primitiivsetest asjadest: söömine-joomine-magamine jne. Yav maailma tšakrate domineerimisel kutsutakse inimest tavaliselt vaimseks. Prav-maailma tšakrate domineerimisel, juhul, kui teisi tšakraid üldse ei arendata, saab inimesest erak, kes lõikab end lahti kogu materiaalse maailma toimimisest, kuid see ei tähenda, et ta oleks tasakaalus. Harmooniliseks eluks on vaja kõikide energiakeskuste arendamist ja toimimist.
Nii, nagu šamanistlikus filosoofias on võimalik abi saada erinevatest ilmadest, on võimalik ka vana slaavi bioenergeetikat tundes korrastada oma energiasüsteemi suunates tähelepanu erinevatele maailmadele. Nii, nagu ka veedalikus süsteemis, on siin igal maailmal oma jumaluste süsteem, mis esinevad teatud kvaliteeti – nii öelda Teadvuse mõnda konkreetset aspekti. Loogika, mille järgi tšakratele tähelepanu pöörata ja neid tasakaalustada, põhineb seega peamiselt mõne soovitava aspektiga ühenduse loomisel – mis on sarnane šamanistliku rännaku abil soovitud info toomiseks.
Väliskirjanduse põhjal kokku kirjutanud Kaia-Kaire Hunt
Lisainfo: Vene alternatiivravi ühest osast, bioenergeetikast ja tšakrate süsteemi tasakaalustamisest tuleb juttu Olena Andrejeva koolitusel 21.-23. aprillil Tallinnas. Täpsem info on leitav siit.
Olena on sündinud Ukrainas. 1987. aastal lõpetas ta Ivano-Frankovski Meditsiiniinstituudi üldarsti erialal, spetsialiseerumisega pediaatriale. 1995. aastal lõpetas Olena Simferoopoli Meditsiini Ülikooli erialal alternatiivsed meetodid diagnostikas, ta on Folevskoi diagnostikate arst, homöopaat. 2006. aastal lõpetas Olena Moskva hirudoloogide liidus kursused hirudoterapeudi ja toitumisspetsialisti erialal. Samuti on Olena õppinud Pihkva ülikoolis vene filoloogiat ja omandanud õpetaja kutse. Täna tegutseb Olena Andrejeva oma ettevõttes arsti ja terapeudina.
Pilt: rodobogle.org
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.