Helisagedused aitavad vaimseid võimeid parandada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. märts 2013 kell 11:45



 

Kas me oleme võimelised läbi ajulainete muutmise suurendama oma loovust,  intuitiivseid teadmisi, mälu ja intelligentsust? Jah. Antiikrahvad teadsid, et heli võib meil aidata teadvust muuta ja valla päästa vaimu jõudu, mis reeglina läbi tavateadvuse ei ole võimalik, kirjutab Hilgepeegel.ee.

 

Antropoloogid, kes on uurinud iidseid šamaanirituaale, on leidnud, et trummi rütme on juba ammu kasutatud teadvuses muutuste esilekutsumiseks. Teadlased selgitasid välja, et teatud trummimängu sagedused kutsuvad ajus esile teeta-lained, mis kattuvad meditatiivse seisundi lainetega.

Helid on lained, mida saab sagedustes mõõta. Sagedusi mõõdetakse hertsides (Hz) – see on ühes sekundis mööduvate lainete arv. Nt. viiuli A noot vibreerib umbes 440 Hz (440 vibratsiooni sekundis).

 

Teadaolevalt on olemas 5 ajulainete tüüpi:

– gamma (30-70 Hz), mida ikka veel teadlased täpsemalt uurivad;

– beeta (14-30 Hz) esindab normaalse teadvuse seisundit;

– alfa (7-14 Hz) esineb lõdvestunud olekus;

– teeta (4-7 Hz) on meditatiivses seisundis;

– delta (0,5-4 Hz) esineb sügavas unes ja sügavas meditatiivses seisundis.

 

Miks on ajulained olulised? Sest sa võid helisagedusi kasutades positiivselt muuta oma ajulaineid ja saavutada soovitud tulemusi.

Teeta meeleseisundit on inimesel seostatud paljude erakordsete ja isegi supervõimetega. Šamaanid ja teised inimesed, kes elavad loodusele lähedal, nagu näiteks Austraalia aborigeenid, on ammustest aegadest juba teadnud supervõimete omamise “saladust”. Edela šamaanidelt edasiantud lugude põhjal on teada, et Sitting Bull ja Geronimo kasutasid vaimujõudu ajas rändamiseks, jälgi jätmata kõndimiseks, taimedega suhtlemiseks ja imepäraste ravimeetodite avastamiseks.

Uuringud on demonstreerinud, et teeta vahemiku helisid kuulavad inimesed sisenevad sügavasse meditatiivsesse seisundisse ja saavutavad suurema visualiseerimis-, inspiratsiooni- ja ümberprogrammeerimisvõime kui seda tavalises (beeta) ärkveloleku seisundis.

Kuigi teeta meditatiivne seisund on üüratult hinnaline, on ka beeta ja gamma lainete seisundil omad eelised. Kui sul on vaja tõsta oma töövõimet analüütilist või kõrgendatud tähelepanu nõudvat tööd tehes, siis võib sulle kasuks tulla beeta/gamma lainetega muusika kuulamine. Neid kõrgemaid helisagedusi seostatakse läbinägelikkuse võime tõusuga, parema informatsiooni töötlemisega ja teatud kognitiivsete tegevustega nagu analüüs ja matemaatika.

Me kõik oleme võimelised õppima seda, kuidas ajulainete muutmiseks ja oma elu teatud suunas liigutamiseks saab kasutada heli jõudu.

Ajulainete muutmiseks on palju erinevaid viise. Näiteks võid visualiseerimisrännaku ajal häälestada end looduse naturaalsetele helidele või kuulata aju “meeltlahutavaid” audiopalasid.

Ja kui me kord oleme avardanud oma teadvust aju positiivse mõjutamise võimaluste osas, siis on juba igaühel seda lihtne ja mõistlik ka teha.

 

Allikas: Hingepeegel

 

Toimetas Maarja Aljas

 

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt