10. veebruar 2014 kell 20:20
Michael Newton on hüpnoterapeut ja paljude raamatute autor, kes tegeleb selliste teemadega nagu hinge olemus, reinkarnatsioon, hüpnoosravi ja elude vahelised perioodid. Oma karjääri jooksul hüpnoterapeudina on ta jõudnud eelmiste elude uurimiseni ja teinud põnevaid avastusi surmajärgse elu kohta. Newton on sõna võtnud mitmetes raadio- ja telesaadetes ning andnud aktiivselt loenguid. Ta on raamatute “Journey of Souls” (Hingede rännak), “Destiny of Souls” (Hingede saatus) ja “Life Between Lives” (Elu elude vahel) autor. Tegime kokkuvõtte videointervjuust, kus ta oma raamatuid tutvustas.
Kaks esimest juhtumit viisid eelnevate elude uurimiseni
Kord tuli üks mees Michaeli juurde ja soovis end panna hüpnoosi alla, sest tundis juba pikemat aega tugevat valu ühel küljel. Eelnevalt ei näidanud röntgen midagi ja arstid arvasid, et tal on psühhosomaatilised probleemid. Hüpnoterapeut uuris, kas tal võis juhtuda midagi lapsepõlves ja klient arvas, et talle on jäänud lapsepõlvest mingi valu tekitav mälestus.
Newton pani ta sügava hüpnoosi alla ja palus minna valu allika juurde. Äkitselt oli patsient Prantsusmaal Esimeses maailmasõjas, brittide divisjonis ning lahingus täägiga viga saanud. Tal oli mälestus sellest, kuidas ta lahinguväljal poris hinge vaagub. Terapeut oli selle suhtes väga skeptiline ja soovis täpset kirjeldust mundrist ja lahingust. Hiljem sattus Newton hämmingusse, kui võrdles saadud infot ajalooraamatus olevate detailidega, hakates põhjalikumalt uurima eelmiste elude mäletamise fenomeni, millele on võimalik ligi pääseda hüpnoosi abil.
Teine põnev juhtum, mida Newton meenutab, on seoses ühe naisega, kes kurtis sügava depressiooni üle. Teda tabasid pidevalt seletamatud nutuhood ja üksildustunne. Hüpnoosi all lapsepõlve meenutamine ei viinud aga vajalike tulemusteni. Seejärel esitas Newton küsimuse inimeste kohta, kelle järele naine igatseb ja korraga teatas patsient, et ta näeb neid kõiki sel hetkel. Naine kirjeldas oma kunagisi sõpru, kes tal olid olnud eelmistes eludes.
Mida arvab ametlik meditsiin eelmiste elude teraapiast
Hüpnoos kui meditsiiniline meetod sai USA meditsiiniassotsiatsiooni (AMA) heakskiidu 1958. aastal. On psühholooge, kes usuvad hüpnoosi ja selle kasutegurisse, ning teised, kes mitte. Hüpnoosi pooldajad väidavad, et selle ajal ei nähta und või hallutsinatsioone, sest teadlik meel ei ole teadvusetu, aidates informatsiooni vastu võtta ja väljastada seda alateadvusest. Hüpnoos ei ole nagu füüsika, kus on valemid, ja mis puudutab teaduslikke tõendeid, siis neid on küll raske tuua, aga samas saab koguda andmeid otse inimestelt. Newton hakkas uskuma inkarnatsiooni ehk taaskehastumisse tänu patsientidelt saadud infole eelnevate elude kohta.
Mis juhtub, kui me sureme?
Paljud inimesed on kogenud surma hetkel väljumist oma kehast ja näinud end sellest kaugenemas, liikudes ereda valguse poole. Seda on tunnistatnud väga paljud inimesed avalikult nii raadios kui ka televisioonis ning kirjeldanud raamatutes, kuid tuleb meeles pidada, et need surmaeelsed kogemused kestavad vaid mõne minuti, rõhutab Newton. Tema patsiendid on hüpnoosi all kogenud seda tunnet rahulikult ja ilma füüsilise traumata, kirjeldades selgelt nendega toimuvat.
Seoses hingede kehast lahkumisega on kahte tüüpi hingi: nn algajad ja kogenud hinged. Algajad on hüpnotisööri kogemuse järgi sellised, kes ei soovi pärast surma oma kehast lahkuda ja jäävad oma keha juurde ning soovivad olla ka enese matustel. Kogenumad hinged seevastu mõistavad ühe etapi lõppemist ning siirduvad edasi. Nad on elanud tuhandeid aastaid erinevaid elusid, õppinud ja arenenud ning nad tunneb ära ümbritseva halo järgi, kirjeldab Newton. Ent mõlemal juhul on hingedele omane see, et nad soovivad lähedasi nende leinas aidata, saates neile lohutavaid mõtteid.
Surres on inimesed kohtunud ka nn teejuhtidega, kes juhatavad meid hingemaailmasse. Nendeks võivad olla eelnevalt lahkunud pereliikmed või sõbrad, kes aitavad hingel järgmise keha välja valida.
Kohtumõistmine
Surmajärgsete kogemuste kirjelduste järgi vaadatakse inimese elulugu enne uude ellu astumist üle. Ei ole olemas põrgut, sest seda lihtsalt ei eksisteeri. Surmaeelsete nähtuste kogejad kujutavad tavaliselt paljut ette, kuuldes hääli ja nähes ebaloomulikke nähtusi, mida võivad põhjustada muu hulgas ka kehalised traumad. Lisaks sellele tekib nende teadvuses hirmu ja ärevuse ülekoormus, sest nad kardavad karistamist eelnevate tegude eest.
Meie elu eesmärk oma siinses keskkonnas õppimine, arenemine ja mõistmine, millises suunas liikuda eluks antud aja vältel. Mitmed Newtoni patsiendid, kes on enda sõnul inkarneerunud Maal ja teistes dimensioonides, tõdevad, et just siia maailma sündides tekib mälukaotuse nähtus. Meie ajul oleks justkui blokeering ja me unustame järgnevas elus kokkupuuted teejuhtide ning hingemaailmaga. Muuta saab ainult enda keha enne uuesti sündimist, näha tulevikku ette ja valida vastavalt sellele, millised olid su õppimata jäänud õppetunnid.
Unenäod
Newtoni sõnul on kolme tüüpi unenägusid. Esimesed on täiesti segased ja arusaamatud, teistes aitab unestaadium lahendada probleeme, kuid kolmandad on just seotud hingemaailmaga. Nendes saab lennata või elada vee all: oleme olendid, keda meie teadvus ehk ei mõista, kuid tegelikult elame läbi eelnevaid kogemusi. Probleemide lahendamise unenäod võivad seguneda ka hingemaailma omadega, nähes sel juhul meid aitavaid vaimseid teejuhte.
Hingekaaslased
Hingemaailmas on hingegrupid ja nende suurus sõltub sellest, kui kiirelt sa jõuad erinevate hingetasemeteni. Newtoni arvates on kõige huvitavam suhe hingede vahel, kes vahetavad sugu järgmistes eludes, proovides pakkuda teineteisele täiuslikkust. Hingekaaslased on meie elus väga tähtsad, sest võime saada neilt oma elu suurimaid õppetunde.
Vaata intervjuud siit.
Michael Newtoni kodulehekülg.
Fotod: aquevineadondevoy.files.wordpress.com, ctalternativehealth.com, innerraysoflight.com, thedailyawe.com, healing4happiness.com
Toimetas Laur Raudsoo
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.