Käbinäärmest teaduslikult ja intuitiivselt: kuidas arendada oma kolmandat silma?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. veebruar 2019 kell 20:10



“Inimese keha hoiab ikka veel salapära. Meie aju ja näärmete toimimismehhanismid, ebatavalised tervenemised, üleloomulikud tajud ja võimed, alateadvus, unenäod, meie geneetiline kood – teaduslikke selgitusi on täpselt nii palju kui on rahastatud uuringuid ja saladusi jätkub veel ilmselt põlvkondadeks. Usutavasti on teadlasedki nõus, et kõige mõõtmiseks ja analüüsimiseks pole meil veel ei teadlikkust ega vahendeid. Üks sellistest organitest meie kehades, mille funktsioonid on ilmselt palju peenekoelisemad kui senini tuvastatud on, on käbinääre,” kirjutas oma põhjalikus loos Kristi Pääsuke. Käesoleva artikli teises osas tutvustame uut kursust, kus õpetatakse käbikeha abil intuitiivsust arendama.

 

Üldlevinud teadmise kohaselt, ehkki ka enamustes meditsiiniõpikutes on selle kohta vaid napi lehekülje jagu kirjas, on käbinääre, mida tuntakse ka käbikeha ja epifüüsi ehk ülemise ajuripatsi nime all, väike männikäbikujuline, sõrmeotsa suurune sisesekretsiooni-nääre meie ajus. Ta paikneb ajupoolkerade all olevas süvendis otse selgroo ülemises otsas ja on otseselt seotud vereringega.

Käbikeha areneb välja üsna eriskummalisel viisil. Looteuuringutes on tuvastatud, et esimesed märgid käbinäärmest ilmnevad 7. arengunädalal. Suulae peal kujunev nääre, mis ei koosne sugugi ajumaterjalist, vaid omab evolutsioonilist sarnasust pigem silma võrkkestaga, liigub seejärel meie pea keskele, otse selgrookanali tippu.

Käbinääre kasvab kuni 1-2 eluaastani ja edaspidi tema areng stabiliseerub. Ja näiteks eelmise sajandi keskel arvati vene meditsiiniteaduses veel, et see on üsna tühise tähtsusega organ inimese edasises arengus, mis lupjub ja atrofeerub olles täitnud oma esmase füsioloogilise funktsiooni pärssida laste varajast suguküpsust.

Käbikeha toodab, väidetavalt valguse mõjul, serotoniini derivaati melatoniini, hormooni, mis mõjutab organismi ööpäevaseid rütme ja närvisüsteemi funktsioneerimist. Käbinääre teeb koostööd ka ajuripatsiga, mis reguleerib meie keha nälja, janu, seksuaalse aktiivsuse ja arengu impulsse ning biloogilist kella ehk vananemisprotsesside kulgu.

 

Mida ütlevad käbinäärme kohta teadlased?

Dr Lerner koos kolleegidega Yale ülikoolist avastasid melatoniini 1958. aastal, lootes käbinäärmest isoleerida ainet, mis aitaks ravida nahahaigusi. Melatoniini keemiline nimetus on N-atsetüül-5-metoksü-trüptamiin ja seda sünteesitakse trüptofaani nimelisest aminohappest. Lisaks sellele toodab käbinääre ka beeta-karboliinide gruppi kuuluvat ainet pinoliin. Soome päritolu meditsiinilise keemia professor Jace Callaway leiab, et käbinäärmes tekkivad beeta-karboliinid võivad olla seotud unenägemise protsessidega.

Doktor Rick Strassman, kes on üle 20 aasta uurinud epifüüsi seoseid psühhootiliste ja psühhedeelsete seisunditega toob oma raamatus “DMT – Vaimumolekul” melatoniini mudeli kõrval välja ka käbinäärme dimetüültrüptamiini tootmise teooria. Kliinilise psühhofarmakoloogia uurijana argumenteerib ta veenvalt, et käbinääre sünteesib DMTd erakordsete sündmuste korral nagu sünd, surm ja surmalähedased kogemused ning on muutunud teadvuseseisundite võimaldaja ja võimendaja.

Strassmann nendib, et DMT moodustumiseks vajalikke algmaterjale leidub mitte ainult käbinäärmes, vaid ka teistes organites (näiteks kopsudes), ent käbikeha asukoht ja võime väga kiiresti vereringesse seda ainet paisata on tema hüpoteeside toetuseks.

 

Intuitsioonist ja kolmandast silmast

Ehkki käbinäärme füsioloogilisi omadusi veel täielikult ei mõisteta, on filosoofid, müstikud ja esoteerilised koolkonnad nii idas kui läänes läbi ajaloo sellele väikesele näärmele omistanud olulise rolli inimolendi eksistentsis. Seda peetakse sillaks füüsilise ja vaimse maailma vahel: hingeväravaks, mille läbi meie kehasse elu siseneb ja siit ka väljub.

Käbikeha tähendus on ajaloo vältel olnud erinev. Kreeka anatoom Herophilis on 4. sajandil eKr nimetanud seda “mõtete voolu reguleerivaks sulgurlihaseks”. Sellele on omistatud “peanäärme” tähendust, mõeldes, et see kontrollib kogu endokriinsüsteemi. Veel tänini on kohati kasutusel terminoloogia, mis nimetab käbikeha ülemiseks ajuripatsiks ja hüpofüüsi alumiseks ajuripatsiks – see võib viidata sellele, et käbikeha kontrollib hüpofüüsi kaudu kogu endokriinsüsteemi tööd.

1886. aastal leidsid kaks anatoomi H. W. De Graff ja E. Baldwin Spencer üksteisest sõltumatult, et käbikeha on justkui rudimentaarne silm, kuna sellel on kõik tavalise silma olulised omadused: pigmendiga võrkkestarakud ümbritsevad sisemust, mida täidab läätselaadne mass. Hilisemad katsed on tõestanud, et see reageerib valgusele nii otseselt kui ka kaudselt silmade kaudu vastuvõetava närvisignaali kaudu. Ei saa olla kokkusattumus, et India joogide ja teiste iidsete traditsioonide pühad tekstid on viidanud käbikehale kui intuitsiooni silmale või kolmandale silmale (kuna ta asub asub keskajus üsna madalal, lähedal seljaaju algusele, on ta ühel joonel punktiga kulmude vahel, mida peetaksegi kolmanda silma asukohaks).

 

Kursus, kus harjutatakse nägema nähtamatut, tajuma tajumatut ja tundma oma hinge

Eesti ainus doktorikraadiga parapsühholoog ja koolitaja Teresa Mängel pakub veebruari lõpus esmakordselt laiemale publikule võimalust osa saada intuitsiooni arendamisest neljaosalisel kursusel “Kolmas silm ehk käbinääre”. “See kursus on välja töötatud Moskva energiateraapiate akadeemia presidendi poolt, et et infoväljast kätte saada infot, mis muidu ei avane,” räägib Mängel.

Tema sõnul on käbinääre organ, mis mõjutab vaimses plaanis n-ö kolmanda silma tööd ehk läbinägelikkust, selgeltnägemist ja intuitsiooni. See nääre on enamasti aktiivne pimedal ajal, kella 2-4 vahel. Seetõttu ongi tihti inimestel ettekuulutavad unenäod ja nägemused just öösiti; muinasjuttudeski hakkasid võlurid ja maagid hakkasid toimetama peale südaööd ning kõige suuremad nõidused toimusid ikka 2-4 vahel. Nõiad elasid suurtes kindlustes või koobastes, sest pimedas on see nääre kõige aktiivsem.

Teresa sõnul tuuakse nüüd öine aktiivaeg päevasesse keskkonda ja igapäevaellu. See aitab mõista paremini oma elu valikud ja teha neid intuitiivselt, nii et elu oleks voolamises ja inimene rohkem tasakaalus nii iseenda kui maailmaga.

i”See ei ole mõeldud ainult maagidele ja selgeltnägijatele, vaid ka tavalisel inimesel on ju vaja tunnetust ja taju arendada, et teada, mis on elu, mida vältida, mida valida, kuidas toimida,” selgitab koolitaja.

 

Kuidas käbinäärmega töötada ja mida kursusel õpitakse?

Käbinääre vajab puhastamist ja täiendavat aktiveerimist, et infovälja informatsiooniga kergem töötada oleks ning lihtsam tajuda, tunnetada ja omada heaolu tunnet.

Inimese kasutab oma ajumahust keskmiselt 5-8 %, harvadel juhtudel 10%. Mille jaoks on ülejäänud 90-95%? “Loodus ei tee mitte midagi niisama, ei looda midagi suurt mitte millegi jaoks. Paljud arvavad, et kunagi ammu kasutas inimene kogu oma ajumahtu selleks, et liikuda piiritus Universumis ning selleks jätsid esivanemad meile hulganisti tehnikaid ja võimalusi, et oma käbinääre taas täismahus tööle panna,” ütleb Teresa.

Tuleva kursuse kohta sobib tema sõnul rohkem väljend “treening” ehk tee saavutada meistriklass. “Ei saada heaks sportlaseks pelgalt sedasi, et tead, kuidas suusatada, sul tuleb trenni teha,” naerab Mängel ja lisab et Moskvas välja töötatud kursus on tegelikult osa ka eriväelaste treeningprogrammist.

Lisaks intuitsiooni arendamisele aitab kursus saada ka kontakti hingega. “Töötades kolmanda silmaga töötame me tegelikult reaalse organiga – käbinäärmega, millel on oma osa seratoniini ja melatoniini tootmises. Selle organiga töötades inimene rahuneb. Kogu infoväljast saadava teabe me teadvustame esialgu läbi Hinge, sest just tema valitseb meie teadvuse üle,” ütleb Teresa, kelle sõnul mõjutab see praktika ka füüsilist keha.

“Meie keha on meie teadvusvibratsiooni pikendus ja väljendus. Õpitakse kasutama “jämedamat teadvust” ja “peenemat teadvust”, informatsiooni eristamist, sümboolikate nägemist, nägemuste ja ettekuulutuste mõistmist. Kui aktiveerime oma käbinääret ja puhastame seda, siis hakkame oma elus tööle hoopis teistel alustel. See ei ole kasulik mitte ainult intuitiivsete tunnete  õppimiseks ja täiustamiseks, vaid ka äärmiselt vajalik meie igapäevases elus.” Teresa sõnul õpitakse eraldama terasid sõkaldest, illusiooni reaalsusest ja kasutama võimsat illusiooni energiat oma elu heaoluks ja inimkonna hüvanguks.

 

Allikad: Telegram, Telegram 2, Taevas ja Maa Keskus (kursuse info)

Fotod: internet, Life Science Databases(LSDB) / Wikimedia Commons

 

Toimetas Sander Soomaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt