25. jaanuar 2013 kell 14:20
Reisimine on hea viis iseenda arendamiseks ja kasvatamiseks. Alkeemia.ee vahendab, et Tom Valsbergi raamatu “Kuidas rännata ilma hirmuta” esimene osa räägib välismaal reisimisest ja sellega seotud hirmude ületamisest. Kogenud reisisellina toob Tom välja 10 head põhjust, miks tundmatul maal rännakut ette võtta.
1. Vabaneda hirmudest
Meie sees on peidus palju teadvustatud ja varjatud hirme, mis takistavad täiel rinnal elamist. Mõni kardab külma vett, teine kõrgust ja kolmas võõraste inimestega rääkimist. Reisidel on võimalus tõdeda, et peaaegu ühelgi hirmul pole reaalset põhjust. Kogemuse kaudu mõistame, et see, mida kartsime, ei ole eluohtlik, ja nii saame hirmust lahti lasta. Minu kogemus näitab, et rännuteel võime sulatada ühe aastaga rohkem hirme kui kümne aastaga kodumaal. Nõnda saame hirmu asemel valida armastuse.
2. Avastada enda tõeline potentsiaal
Rännates ja sageli uutes olukordades olles avastame, et oleme võimelised palju rohkemaks, kui ette kujutada oskasime. Kooruvad välja meis peidus olnud anded ning loomulikud oskused, mis muidu oleksid võinud jääda talveunne veel aastateks või isegi alatiseks.
3. Suurendada tolerantsust nende suhtes, kes käituvad teistmoodi kui meie
Rännates kohtame inimesi, kes elavad ja käituvad hoopis teistmoodi kui meie, ja õpime neid aktsepteerima. Õpime suhtlema ja arvestama teisi ning arendame tahes-tahtmata oma võimet koostööd teha. Reisides mõistame, et me ei saa ümbritsevaid inimesi muuta, küll aga saame neid aktsepteerida sellisena, nagu nad on.
4. Näha uusi kohti ja kultuure
Eestist väljas käimata jääb meie maailmavaade kitsaks. See on sama, kui elaksime ühes ja samas mõnusas majas sellest kunagi välja astumata. Ilmselt väljastpoolt vaadatuna on maja hoopis teistsugune. Elades oma koopas, kogeme vaid oma kultuuri ja peame seda, kuidas meie käitume, ainsaks normaalseks elamise viisiks. Reisides näeme ja hakkame mõistma teiste kultuuride käitumismustreid ja häid põhjusi, mis on nende, meile imelikena tunduvate tegevuste taga.
5. Saada ekstreemseid elamusi
Vaid vähesed väldivad põnevaid elamusi. Tegu ei pea olema benji-hüppe või tormaval jõel parvetamisega. Kõiksugu suuremad ja väiksemad põnevad elamused ning kohtumised uute inimestega arendavad meid ja lisavad elule vürtsi. Me hakkame järjest rohkem mõistma, et Kõik On Võimalik ja elu on meie endi kätes!
6. Õppida inimestest ja meid ümbritsevast hoolima
Reisides hakkab tihtipeale tööle fenomen, mida nimetan koheseks karmaks. Kui rännates hoolimatult käitume, saame suhteliselt ruttu elult jalaga tagumikku. Hakkame mõistma, et kui meie teistest ei hooli, siis ei hoolita ka meist. Nõnda oleme peaaegu sundolukorras, kus peame õppima mõistma teiste tundeid, hoolima loodusest ja ümbritsevast, mis teeb meist tahes-tahtmata mõnusama inimese.
7. Vabaneda sõltuvustest ja ebatervislikest tegevustest
Olgu tegu selliste tegevustega nagu suitsetamine, alkoholi tarbimine või näiteks teiste süüdistamine. Neist vabanemine on rännakul mitu korda lihtsam, sest siis mõistame, mida soovime oma elus muuta – ja neid muutusi reaalselt ka ellu viia. Rännates ei ole me sõltuvuses tuttavast keskkonnast, mis takistab meil oma elu muutmast ja arenemast – oleme sõna otseses mõttes oma elu peremehed.
8. Saada tuttavaks iseendaga
Rännates avastame iseendas uusi aspekte. Avastame nii hirme, millest me polnud teadlikud, kui ka oskusi, mis olid meis peidus. Meie minapilt võib täielikult muutuda, sest meid ei peegelda enam meie pikaajalised tuttavad, kes on seotud meie minevikuga. Saame end ajatult jälgida ja iseendaga sõbraks saada, sest ainuke inimene, kellega viibime kogu päeva, oleme meie ise ja igati arukas oleks selle inimesega väga hästi läbi saada.
9. Süvendada suhet sõbra või kallimaga
Reisima ei pea tingimata üksi, kuid ükskõik, kellega koos rännakule minnes pannakse teie suhe proovile. Aktsepteerides üksteise iseärasusi ning ühiselt probleeme lahendades toob see teid kindlasti üksteisele lähemale. Seepärast soovitan enne kihlumist või abiellumist kindlasti minna ühes kallimaga reisile, et mõista, kas soovite selle inimesega koos ka kogu elu veeta.
10. Mõista, kui vähe on õnneks vaja
Kui kodumaal tundub tavaliselt, et seda ja teist pole piisavalt – olgu selleks armastus, raha või edu, siis rännakul leiame varem või hiljem sisemise rahu ja mõistame, et meie õnn ei sõltu välistest teguritest, vaid meie enda sisetundest ja suhtumisest maailma.
Allikas: Tom Valsberg “Kuidas rännata ilma hirmuta”
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.