Kuuvarjutusega täiskuu andvat kolm päeva külluse ja rahaenergiate loomiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. august 2017 kell 17:57



Eile õhtul võis jälgida harvaesinevat vaatepilti, kus täiskuu oli osaliselt varjutatud. Kuu mõjudest loodusele ja inimestele räägivad nii teadus kui folkloor. On ju teada, et Kuu mõjutavat mere tõuse ja mõõne, meie igakuist ajaarvamist dikteerib Kuu ja ka naiste kuupuhastus on tavaliselt nagu kuutsükkelgi 28 päeva pikk. Rahvausundites antakse Kuule mitmeid maagilisi omadusi, talle on pühendatud erinevaid rituaale ning Kuule on võimalik näiteks anda ära oma haigused ja mured ning saada vastu tervist ja küllust jne. Kuuvarjutusega täiskuu olevat aga midagi topeltvõimsat – väe, võimu  ja rikkuse rituaalide võimsaim päev, millele järgnevad kolm päeva olevat soodsad külluse ja rahaenergiate loomiseks. Miks ja kuidas seda küllust ligi kutsuda, aitab lahti seletada täiskuuga seotud kombeid uurinud ja rituaalidel osalenud terapeut Teresa Mängel.

 

Sellist täiskuud, millega kaasneb ka varjutus, on läbi aegade soodsaks, et teha just külluse ja rahaga seotud rituaale, nii enese arenguks kui ka oma ettevõtmiste edendamiseks. Vanadel aegadel püstitati täiskuuga suhtlemiseks maha sambaid,  ehitati poste ning laoti kõrgematesse kohtadesse kivitorne.

Riituste läbiviimiseks aga koondati ühine jõud läbi füüsilise tegevuse. Ehitatud  sambale koguti energiaid ja see suunati kuuvarjutusega täiskuu ajal otse kuu poole.  Füüsiliseks tegevuseks kasutati laulmist, koogutamist, hüppamist, tantsimist ja isegi seksuaalseid riitusi suures grupis, et sambale juurde anda võimsat energiat.  Räägitakse, et  nõiad ja teadjanaised kasutasid soodsat kuupositsiooni oma soovide elluviimiseks, kasutades nööre ja jooksmist või alasti tantsimist ümber samba.

Üks selliseid kuulsamaid rituaale just inglismaal on tavaliselt 1. maile pühendatud nn maipost (Skandinaaviamaades ja Lääne-Eestis püstitati suvise pööripäeva ajal meiupuu). Ümber posti nööride jooksmisega loodi küllust, viljakust ja kõike head ning paremat. Kõike seda, mis loob ja võimaldab luua miskit head ja võimsat enese arenguks ja rahuloluks. Karjapidajad, kaupmehed ja käsitöölised aga soovisid ergutada oma ettevõtmisi ja soovisid oma tegemistele majanduslikku kasvu.

Rituaal vajab suurt püha või võimsa energeetikaga paika, lõkketegemise, meelelahutamise ja söömise võimalust. Sellepärast ei saa seda teha kuskil linnas või kinnises ruumist, sest protsess vajab lahti rullumiseks loodust.

 

Kuidas seda rituaali siis tehakse?

Kui me soovime luua küllust siis me peame ka tänama küllust ja tänama emakest Maad külluse eest. Seega luuakse tänualtar küllusest ja altarile paigutatakse ka viljavartest nukk.

Sambaks võetakse lehtpuu, naisenergia, maaema energia. Pikkus puul umbes 5-6 meetrit. Puu mahavõtmiseks tehakse puhastus ja tänupalve.

Siis aga lõigatakse puukoore sisse teatud ruunimärgid, küllusesümbolid või vastavalt vajadusele ka suguvõsa või pere märgid  kindlas järjekorras, mis toetavad küllust, jõukust ausust, arengut ja loovust. Kõike seda, mis viib sind elus edasi. Sest mööda sammast ja ruunimärke hakkab energia ülespoole jooksma ja seega läbib ka maagilised sümbolid.

Metallist valmistatakse pärg, mille ümber punutakse puuoksi  ja seotakse külge lindid. Lindid on kuldset, rohelist, valget ja lillat värvi. Vastavalt olukorrale on ka valitud värvid.

Aasale või väljale, mis on hiis või pühapaik või energeetiliselt võimas, koguneb kogu külarahvas või rühm inimesi. Pikk ruunidega kaunistatud ja pärjaga puu tuuakse kauni rituaali  saatel väljale ja pannakse otsapidi maa sisse. Pärg on tipus ja värvilised lindid ripuvad. Vanematel aegadel kasutati kas värvitud nööri või taimedega värvitud linaribasid. Tänapäeval kasutatakse siidist paelu, mida on pärja küljes kokku 300-500 meetrit.

Värvilised paelad on kindlas järjekorras ja inimesed kogunevad ümber samba. Lintidega joostakse kordamööda trummimuusika või lauluhelide saatel. Lindijooks, ehk tants on samuti reeglitega paigas ja inimesed jooksevad vastavalt lindivärvile kahes suunas. Tantsivate inimeste rütmilise liikumise ja eelnevalt lausutud loitsude ja soovide kaudu toimub ülitugev energiate aktiveerimine.

Värvilistest lintidest tekib ümber posti kaunis ja omanäoline muster. Tantsitakse nii kaua, kuni kogu post on mustriga põimitud. Seejärel võetakse ümber posti ringi ja saadetakse see võimsate soovide saatel universumisse.

Kogu see protsess võtab aega ligikaudu tunnikese.

Kuna kuuvarjutus on toetav jõud, siis on parim võimalus kinnitada uus energia tulega. Õhtu jooksul viiakse lisaks lõkke tegemisele läbi veel mitmeid riitusi, mis kinnitavad või aktiveerivad külluse tegevust. Vanasti lauldi ja tantsiti kuni südaööni, kombes oli ka alasti ujumas käia. Rituaaliga käib kindlasti kaasas ka söömine, sest toiduta me elada ei saa, see on meie peamine jõukus, mida saame emakeselt Maalt. Küllusesamba jalamile asetatakse suur müntidest pada, mis on kasutuselolevat metallist raha täis, seega luuakse samba alla, kus on maaühendus, sügav ja tugev rahaenergia. Inimesed saavad sinna sisse visata münte oma taskust, et luuga sellega side, sillutada tee müntide juurde.

Eestisse püstitatakse selline võimas küllusesammas just selle täiskuu kolmandal päeval, kui 10. augustil toimub rituaalidega täidetud lindijooksu õhtu Adila Camp puhkekeskuses. Protsesse juhendab Avaloni õde Heli Salf, kes hetkel Inglismaal Avalonide koolis haridust omandab. Heli on saanud vastavad koolitused, pühitsused ja teadmised, kuidas läbi viia rituaale, mis pärinevad veel kuningas Arturi aegadest.

Rahaenergiad peab tuulutama ja raputama, muidu tulevad koid sisse, kui parafraseerida Oskar Lutsu kuulsat tegelaskuju Tootsi.

 

Teresa Mängel

 

Allikad ja lisalugemist: Taevas ja Maa keskus, Ancient OriginsBERTA, La TeneAlkeemia

Vaata ka: Küllusesamba loomine 10. augustil Facebookis

Fotod: erakogu



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt