Online-festival “Ühenduses” juhib tähelepanu suhete hoidmisele praegusel ajal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. märts 2021 kell 16:30



Ajal, mil istume taas oma kodudes ja oleme viimase aasta elanud elu, mida varem pole isegi osanud ette kujutada, on inimestevahelise ühenduse tundmine ja kogemine eriti oluliseks muutunud. See on oluline lausa selleks, et ellu jääda. “Ühenduses” on online-festival, mis toob kokku juhendajad nii Eestist kui ka välismaalt, et tuua tähelepanu kvaliteetse ühenduse loomisele. Festivali raames on võimalik osaleda oma kodus ligi 35 töötoas, mis keskenduvad suhetele, usaldusele, ühenduse loomisele ja heale kontaktile iseendaga. Online-festival “Ühenduses” toimub sel nädalavahetusel 26.–28. märtsil Zoomi platvormi kaudu. 

 

 

Meie DNA-s on juba sündides nii tugevalt vajadus ühenduse järele – beebisid vaadates on sellega lihtne nõustuda. Nad vajavad lähedust, hoidmist ja armastust, et ellu jääda. Nii tekibki meie ajus magnetiline külgetõmbejõud teiste suhtes. Esialgu on see “teine” meie ema, isa, sugulased, siis sõbrad, koolikaaslased, kallim, kolleegid ning seejärel enda loodud perekond. Kui me saame oma tundeid vabalt väljendada, olla spontaansed ja mängulised, oskame seada oma piire ning teeme vahet õigel ja valel, siis kogemegi ühenduses olemist, kuulumist. Ühendus on nagu peegelduse saamine. Kui näiteks beebi ei saa peegeldust läbi ema naeratavate silmade, et temaga on kõik hästi, vaid kogeb hirmul ja segaduses vanemat, siis on tema areng veidi häiritud ja tekib arusaam, et midagi on temaga valesti.

Sama toimub meiega pidevalt ühiskonnas ja suheldes, kui oleme eraldatud kodudesse ja teise inimesega suhtlemine on ohtlik. Kogeme siis, et ühendus pole turvaline ja ehitame oma maailma sellele peegeldusele üles. See võib kaasa tuua sügavat stressi ja kaitses olekut kehasse, andes rohelise tule ärevushäiretele, segadusele, depressioonile või kaalutõusule. Eriti saavad ühenduse puudumise tõttu pihta arengueas olevad lapsed, kellelt suhtlemisvõimalus on ära võetud ja selle tagajärjel on kasvanud juba ka enesetappude arv noorte seas.

Kuidas siis ikka antud olukorras ühenduda?

 

Festival “Ühenduses” kutsub interneti kaudu teiste ja iseendaga paremat suhet looma

Meie kutsume Sind ühendust looma turvaliselt interneti kaudu, õppides iseendaga ühendust looma ja ka teistega suhete kvaliteeti parandama.

“Ühenduses” festivalil on esinemas õpetajad nii välismaalt kui ka Eestist, kõik nad pakuvad erineva nurga alt võimalust oma kuuluvustunnet parandada läbi ühenduse loomise. “Võtame ühenduse teema juuretasandini lahti ning uurime ka seda, miks on meil vahel raske suhetes või üldse ühendust luua,” ütleb korraldaja Merliis Sulg. Töötubades käiakse läbi naiseks ja meheks olemise teemad, kuidas suhtes selgemalt suhelda ja üksteist mõista, kuidas oma kehas end hästi tunda ja oma tundeid mõista, kuidas lõdvestuda ja end ressurssida ning kuidas üksi olles taas suhelda ja ühendust leida. Esinemas on näiteks Kati Lehepuu-Söödor, Mariann Kiidron, Tiit Trofimov, Kamala Devi McCluren jpt.

Selline festival on esmakordne ja toob tähelepanu suhete hoidmise oskusele, sest vahel on need oskused olnud puudulikud ning seetõttu kannatavad suhted ja meie ise. Projekti korraldajad Merliis Sulg ja Peep Õunapuu kutsuvad kaasa mõtlema ja märkama ühenduse olulisust inimese jaoks ühiskonnas sellel keerulisel ajal.

Ühenduse kogemine inimesena on sama oluline kui vee, söögi ja unevajadus ning selle puudumine võib viia ärevuse, madala enesehinnangu, eraldatuse ja isegi psühholoogiliste probleemideni. Meie eesmärk on tuua tähelepanu ühenduse hoidmise olulisusele ühiskonnas praeguses olukorras ning läbi töötubade õpetada viise, kuidas luua sügavat ühendust nii paarisuhtes kui ka sõprade vahel, kes ka hetkel üksteisest eemal on, ning samuti võimaldada inimestel interneti teel kohtuda meie loodud festivali õhustikus. 

 

Lisainfo, ajakava ja piletid saadaval www.ühenduses.ee  

 

Sündmuse info: https://fienta.com/et/yhenduses-online-festival-2021

Tutvustavad materjalid juhendajatega: 

Kati Lehepuuga trauma ja kaitsemehhanismide teemal

Maailmas tunnustatud Kamala Devi McClure ja Tema Ted Talk  

Mariann Kiidroniga suhetest ja tantrast

 

Festival sobib kõigile ja festivali materjalid on järelvaadatavad kuu aja jooksul.

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt