15. detsember 2020 kell 18:54
Terapeut, muusik, kunstnik ja kirjanik Merle Immonen leiab, et tavameditsiinis ei saa enam loota Hippokratese vandele. Paljudel on sellega kogemusi, ent kas Lääne meditsiin pakub alati parimaid lahendusi, mis viivad paranemise suunas? “Tihtipeale oleme olukorras, kus soovime paranemist igasuguste ravimite ja operatsioonide näol või oodates isegi suuremat imet. Tegelikkuses on meis endas paranemiseks kõik vajalikud ressursid olemas, lihtsalt kuula oma keha,” leiab värske raamatu autor.
Paranemine saab alguse haiguse teadvustamisest. Õnneks tunneme valu ja haigestumise märgid annavad teada, et keha on tasakaalust väljas. Käsiraamatust “Allikas Vol. 1 – Tervis ja heaolu“ leiab nippe ja selgitusi, kuidas reageerida kehas toimuvatele halbadele muutustele ja seejärel rõõmu tunda paranemisest, mille oled ise saavutanud, jälgides hoiatusi ja kasutades loetud nõuandeid.
Allikas vol. 1 – Tervis ja heaolu
“Allika” 1. köide on minu esimene raamat; see on klassikaline käsiraamat ja mõeldud igale vanusele, vaatamata kultuurist või päritolust.
Meie hulgas leidub tuhandeid inimesi, kelle haigused on jäänud diagnoosimata või pole leitud haiguse põhjustajaid. Raamat “Allikas” aitab leida vastuse ka kõige keerulisematele küsimustele ja saada võimaluse korral abi. “Allikas” toob välja selgelt teaduslikud faktid ja samas pakub mitmeid alternatiivseid lahendusi, kuidas hoolitseda paremini oma keha ja psüühilise tasakaalu eest.
Raamatus jagatakse ka retsepte, kuidas kodus valmistada ökoloogilist ja tervislikku hambapastat, taimset jooki, juustu ja jogurtit või šokolaadi − säästes raha ja loodust.
Väljavõte raamatust
Enesehinnang ja selle arendamine
Kui mu klient tuleb konsultatsioonile, palun tal endal määrata oma enesehinnangu tase skaalal 1–10.
Tema enesehinnangu number skaalal näitab mulle kohe tema elukvaliteedi taseme. See tähendab, milline on tema käitumine, millist elu ta elab ja kuidas ta ennast tunneb.
Tase 1-3: Sellise inimese elu on tõeliselt raske, tal on veel palju, mida ta peab elus õppima. Käitumisprobleemid, millega liituvad kehv toitumine, alkohol, suitsetamine, teadvuse puudulikkus, poolelijäänud õpingud. Psühholoogiliselt alla surutud, elujõuetu. Võib öelda, et ta ei oska täiel rinnal elu nautida, see on asendunud mõttetustega ja tihtipeale on märgata ka psühholoogilisi häireid.
Tase 4: Sellise inimese elus on probleeme, kuid ta on teadlik nende olemasolust, aga ei oska neid lahendada ega ole tal ka hingelist ega füüsilist jõudu, et end ise arendada. Teda valdavad kartused ja ebausk, millega kaasnevad psühholoogilised nõrkused, nagu pelg, hirm, foobiad ja paranoia.
Tase 5: Selline inimene on teadlik probleemidest ning on saavutanud teatud tasakaalu ja positsiooni elus, kuid ei ole veel endas kindel. Uued olukorrad viivad ta rütmist välja. Tunneb hirmu uute asjade ees ega leia kohe lahendust.
Tase 6: Selline inimene on võtnud suuna harmoonia poole. Iga päevaga saavutab ta kordaminekuid ja tunneb muutusi elus. Ta saab üle probleemidest ja leiab uutele väljakutsetele üsna kiiresti lahendused. Pilk on suunatud rohkem tulevikku kui minevikku.
Tase 7: Selline inimene kontrollib mõtteid ja oskab ennast paremini kaitsta negatiivsuse eest. Ta on rahulik ümbruses toimuva suhtes ja ka eelnevatega võrreldes neutraalsem. Ta ei võta endasse kaasinimeste muresid ega muud negatiivsust. Tema elurõõm ja heaolutunne on näha tema pilgust ja olekust.
Tase 8: See inimene on saavutanud täieliku harmoonia taseme. Esitan oma teraapias kõigile patsientidele eesmärgi saavutada antud tase. Harmoonia kehas ja vaimus tähendab olla kooskõlas iseenda ja keskkonnaga. See tähendab, et mul on hea olla seal, kus ja kellega olen. Inimese suhtumine on neutraalne, rahulik, ta ei kritiseeri. Ta hoolitseb rohkem enda tervise ja oma üldise heaolu eest ning alles seejärel teiste eest, kusjuures see ei ole mitte mingil juhul egoism. Tema arenemissuund jätkub 9. või 10. tasemele, et saavutada elus veel rohkemat. Ta on positiivne ja endaga rahul, kus kõik on mõnus.
Tase 9: See inimene on tavaliselt õpetaja, terapeut, liider, advokaat, arst jne. See tase näitab head enesetundmist. Ta õpetab või ravib inimesi. Talle on oluline olla oma ala asjatundja ning ta areneb pidevalt lisaõpingute ja praktikatega. Ta on terve ja haritud, oskab hästi suhelda ja nõu anda. Mõistab hästi neid, kelle tase on madalam, ja püüab neid aidata. Ta on alati positiivne, naeratav ja rahulik. Seesmine ilu kiirgab ta olemusest.
Tase 10: See inimene on staar, juhataja, president. “Suur” inimene, kes ei karda rahvamasside ees esinemist. Ta on enesekindel ja tema kõne ning käitumine on rafineeritud. Tal on häid ideid ja tema projektid õnnestuvad. Ta on köitev ja karismaatiline. Energia, milles temasarnased ujuvad, muudab ta füüsilist väljanägemist, kusjuures tihtipeale muutub ta ilusamaks. Tal on väga hea stiilitunnetus ja meeldiv käitumine. Võib ka öelda, et rahaline olukord on stabiilne. Ta on aktiivne ja teadlik.
Stress blokeerib inimese psühholoogilise ja füsioloogilise arengu. Kui õpime paremini kontrollima stressi ja keskendume olulistele asjadele elus, muutub ka arenemisprotsess.
Merle kohta lähemalt
Merle Immonen on terapeut, muusik, kunstnik ja autor. Ta on sündinud 16. novemberil 1968 Tõrva linnas, Valgamaal. Muusika ja kunst on tema elus juba varajasest east alates. Merle õppis kooli direktori Aadu Kaasiku ja lauluõpetaja Imbi Umbleja lauluklassis ning Valga Laste Muusikakoolis klaveri erialal 1978-1985, kunstiklassis Mai Kaasiku 1984 ja Valev Elerand juhendamisel 1985-1987. 1987. aastal lõpetas ta Tõrva Keskkooli.
1992. aastal emigreerus Merle Soome, kus ta rajas oma isikliku sisekujundusfirma Merle Design ja Tekstiil. Ta on autodidakt ning temast on avaldatud mitmeid artikleid Soome suuremates sisustuslehtedes. Soome riigi stipendiaadina õppis ta Helsingis Sibeliuse Akadeemias koorijuhataks. Juhatades Tamperes üle kümne aasta oma naiskoori, salvestas Merle koos oma kooriga CD plaadi “Juhannusyö” (Jaaniöö). Repertuaar on registreeritud Soome kultuuri kullafondi.
2005. aastal suundus Merle Prantsusmaale sisekujunduse õpingutele ja lõpetas sealse kõrgkooli. 2007. aastal alustas ta alternatiivmeditsiini õpingud Pariisis, omandades kõrgeima kompetentsi terapeudina. Täna on Merlel oma praksis Nizzas. Ta osaleb konverentsidel nõutud esinejana ja tegeleb loomingulise tööga, kirjutades, maalides ja näituseid korraldades.
Merle on aktiivne ka oma pere keskel koos nelja tütre ja kolme lapselapsega. Merle räägib lähemalt oma eluloost, raamatust ning kogu raamatu valmimise protsessist intervjuus Tarvo Tobbiga, mida saab vaadata siin:
https://youtu.be/m468Vmnv1QY
Vaata ka: Merle Immoneni raamat “Allikas Vol. 1 – Tervis ja heaolu“
Fotod: erakogu
Toimetas Tarvo Tobbi
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.