22. jaanuar 2025 5:07:21
12. juuni 2013 kell 17:15
Telegram avaldab intervjuu Barbara Marx Hubbardiga, keda on kutsutud ka “meie aja teadvuse evolutsiooni hääleks“. Ta on sotsiaalne uuendaja ja õpetaja, kelle tööd on inspireerinud ja abistanud paljusid inimesi.
Kuidas sinu meelest saaks maailmast eemaldada kättemaksuhimu?
Esiteks peaksime me muutma oma kättemaksuhimulist käitumist ja õppima andestama. Ma arvan, et see on meie aja suurim väljakutse.
On selge, et inimolendi teadvus on selline, mis tahab olla teiste suhtes vägivaldne ja igal võimalusel kätte maksta. Seda eriti praegu, kui rahvastel on massihävitusrelvad, sealhulgas ka bioloogilised relvad ja keemiarelvad. Inimkond hävitab end ise oma tuumapommide ja terroristidega. Minu arvamus on see, et me oleme praegu kas kohutavas taandarengus või vastupidi, tohutu arengu ja muutuste faasis.
Taandarengu puhul on selline eraldumise vorm, mis näeb teist inimest mitte “endana“, vaid lihtsalt mingi “asjana“. Me oleme vägivalla suhtes nii tundetuks muutunud, et see ei tundugi enam tõeline – justkui vaataks mingit filmi.
Loodus aga pürgib teadvuse evolutsiooni suunas. See protsess on toimunud tegelikult juba tuhandeid aastaid ning hõlmab iga üksikut rakku, looma ja inimest. Mina näen seda nii, et iga inimene ise pürgib oma südames empaatilisema ja terviklikult tsentraliseeritud teadvuse poole.
Sõna “seotus“ on tegelikult see, mis aitab n-ö uuel inimesel sündida. Me tunneme maailma valu massimeedia kaudu ning oleme spirituaalsel tasandil seeläbi sisemiselt rohkem teadlikud oma suhtest eluga.
Kõik see, mis on seotud kättemaksuhimuga, on tegelikult seotud inimteadvusega. Maailmareligioonid on siinkohal nii suurimad süüdlased kui ka parimad õpetajad. Näiteks kui lugeda koraani ja piiblit, leiab sealt suurimad moraalsed ettekirjutused. Samas võib näha jumalat ütlemas: „Mine ja tapa nad.“ Kaks erinevat asja samas pühakirjas.
Selleks, et vähendada kättemaksuhimu, peaksime lubama iseendil areneda seotuse ja üheksolemise suunas. Me peaksime läbi vaatama oma uskumuste süsteemi, et näha, kas jumalasse uskumine on end õigustanud. Kas kristlaste ristisõjad ja moslemite mässamised “jumala huvides“ on ikka õiged?
Kui tõesti praegu on suund selle suunas, et Ameerika hakkab maailmas domineerima, siis peaksime vaatama teiste suurte impeeriumide saatust. Rooma impeerium, kommunistide impeerium ja teised – need on kõik kokku kukkunud. Enamik maailma valitsejatest on võimul vaid sellepärast, et nad tahavad kontrolli enda käes hoida. Tegelikult peaks aga maailma toimimise aluseks olema suhtlemine ja koostöö.
Paistab, et üks osa rahvast liigub teatud suunas, kust nad saavad võimu juurde. Kuidas sellesse suhtuda?
Kõige raskem on mul aru saada sellest, kuidas valitsust on keegi veennud selles, et näiteks Saddam Husseini puhul oli temaga parem toime tulla ennetavat vägivalda kasutades kui mis tahes muul viisil.
Ma ei nõustu sellega ega saa sellest aru. Ma arvan, et kui leiutataks paremaid alternatiive, siis need ettekirjutused ei peaks paika. Aga alternatiivide esitamine polnud piisavalt tugev.
Mis sa arvad, kust üldse tuli selline mõiste nagu kättemaks?
On teada, et tuhandeid aastaid elasid inimesed võrdõiguslikes hõimudes. Seal ei olnud vägivalda. Nad ei olnud küll üdini head inimesed, aga samas ei olnud sõdu ega relvasid. Siis tekkis aga põllumajandusülejääk ja sellega koos ka isandad, orjad, sõjaväed ja lõpuks ka massihävitusrelvad.
On üks huvitav Leonard Shlaini raamat “Tähestik versus jumalanna“ (The Alphabet Versus the Goddess), milles ta räägib, et kui maailma ilmus kiri, siis tuli patriarhaat ja väikesed kultuurid hävitati. Kui patriarhaalsus võttis võimu ja tekkis põllumajandusülejääk, siis tehti naistest tähtsusetud inimesed. Meeste hierarhia kehtestas end siin ning seadis sisse suured maailma religioonid.
Mina arvan, et geneetiliselt oleme me mõeldud koostööd tegema, mitte üksteist hävitama. Kuna me oleme pidevalt igasuguse hävitamise keskel, siis meie geneetiline kood ehk aktiveerub ja sunnib meid rohkem võrdselt koostööd tegema. Näiteks praegu me näeme, kuidas maailmas üritatakse mõtestada perekonna mõistet.
Paljusid inimesi huvitab iidsete rahvaste elu. Ja seda just selle pärast, et nende kultuurides ei olnud sellist eraldumist. Nad ei olnud ideaalsed, kuid põlisrahvastelt on meil palju õppida.
Tegelikult näeme juba kõikjal uusi sotsiaalseid vorme – alternatiivses tervisehoius, koduõppes ja väikestes tööstustes, kellel on oma valuuta jne. Meid on varsti siin planeedil 12 miljardit. Seega pole võimalik enam elada sellises võõrandumise ja eraldumise keskkonnas nagu praegu.
Kas siis, kui saada näiteks kogu maailma inimeste sagedus samale tasemele, muutuks midagi?
Ma usun, et selline asi on võimalik. Näiteks, kuidas on võimalik, et meie kehad koosnevad triljonitest rakkudest? Sest loodusele meeldib luua täiuslikke süsteeme. Seega usun ma ka, et on mingi jõud, mis sunnib meie teadvust liikuma terviklikkuse suunas. Ma arvan, et muutused toimuvad juba praegu, kuid suurem osa sellest ei ole nähtav ning jääb meedia ja poliitika manipuleerimiste varju.
Kui mina tegin sisemiselt läbi muutuse, siis sain aru, et kõige tähtsam on armastada teisi nagu sa armastad iseennast. Tähtis on lahti lasta oma egost ja vihatundest ning olla kohal, selles hetkes. Kui tunda seda tunnet oma südames ning olla hetkes, siis on võimalik tuua ka ennast ümbritsevatest inimestest välja armastus.
Oled sa lootusrikas? Kas maailm areneb õiges suunas?
Mina olengi lootus. Kui vaadata tagasi miljonitele evolutsiooniaastatele, siis saan aru, et inimesed on elus tänu ühe väikese raku arenemisele ja paljunemisele. Pole mõtet olla pessimistlik, kui mõelda sellele, milliste protsesside kaudu inimkond pidi läbi minema, enne kui jõudsime siia, kus me praegu oleme.
Miljonid tavalised inimesed on juba jõudnud sellesse armastamise faasi. Neid, kes maailma valitsevad, on vähe, aga nad teavad, kuidas oma võimu kultiveerida ja see on probleem. Seega peame meie leidma viisi, kuidas õiglus maale tuua ja looma sel planeedil Teadvuse Ajastu.
Rohkem infot: Foundation for Conscious Evolution
Täispikk intervjuu: Spirit of Ma’at
Foto: www.barbaramarxhubbard.com
Toimetas Stinne Loo
Märguanded
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.