19. veebruar 2020 kell 20:30
Peale oma intuitsiooni ehk kõhutunde märkamise tuleks tähelepanu pöörata meie unenägudele, mis võivad aidata meil lahendada enda ja oma pere probleeme ning jõuda kõrgemasse teadvuse seisundisse, sest unenäod on üks paljudest moodustest kuidas me saame sõnumeid nn kõrgemalt poolt. Oma unenägusid vaagides saame oma ellu uusi vaatenurki ja õpime iseennast paremini tundma.
Paraku paljud inimesed ei mäleta oma unenägusid või mäletavad ainult killukesi. Kui aga hakata rohkem ühendust võtma oma sisemaailmaga ja oma alateadlikke tundeid teadvustama, muutub ka unenägude mäletamine kergemaks. Peale selle on veel mitmeid nippe, mida kasutada oma unenägude meenutamise hõlbustamiseks.
Unenäopäevik
Alustuseks võib muuta oma arusaama unenägude nägemise kohta – mõelgem sellest kui uuest seiklusest ja rännakust, mida me alustame. Tasub olla valmis nägema endast veel avastamata osasid. Enne magamaminekut võib ka teadvustada endale, et sa näed und ning soovid seda mäletada. Hea mõte on sisse seada märkmik või vihik, kuhu panna kirja oma avastusi ja unenägusid. Vihikut tuleks hoida voodi lähedal koos pastakaga, et te saaksite kohe oma unenäo (või isegi vaid killud sellest) kirja panna. Kui ärgata keset ööd üles uue või abistava arusaamaga, tuleb needki kirja panna. Uut avastust ei tohi mööda lasta, kuna tavaliselt on see hommikuks ununenud, kui seda mitte kirja panna.
Kui näete und ning hakkate märkama, et tegu on unega, siis annab see tavaliselt märku peatsest ärkamisest. Sellisel juhul ärge üritage ärgata, ärge isegi liigutage. Lihtsalt meenutage, mis unes juhtus, korrake mõttes sündmusi, kuni leiate, et olete päriselt valmis ärkama. Siis pange kohe nähtu oma unenägude vihikusse kirja, nii detailselt kui võimalik. Ärge lükake seda edasi, sest alateadvusse ilmunud haprad seosed on kerged teadvustatud mälust kaduma.
Probleemile keskendumine unes
Üheks heaks mõtteks on paluda oma sisemiselt minalt ennast magamise ajal juhtida. Seda saab teha, keskendudes mingile probleemile ning mõeldes, et intuitsioon lahendab selle sinu magamise ajal. Siinkohal on oluline teada, et ootusel on rohkem jõudu kui kavatsusel. Seega, selle asemel, et kavatseda saada juhatust, tasub hoopis oodata seda juhatust.
Kui unenägude meeles pidamine on muutunud kergemaks, on oluline ka see kuidas neid jäädvustada. Igal õhtul tuleks oma unenägude päevikusse kirjutada lehekülje ülemisse serva kuupäev ning oma päeva kohta paar asja ehk päeva märkmeid. Need ei pea olema detailsed, vaid lihtsalt midagi kõige olulisematest mõtetest. See aitab hiljem leida seoseid oma ärkvelolekul tegelikult toimunu ja unenäos kujutatu vahel.
Olevikuvorm aitab näha asju selgemalt
Unenägu kirja pannes tuleb kasutada olevikuvormi, mitte minevikku. See aitab asju näha selgemalt ning paremini läbi mõelda. Unes tuntud emotsioone ja tundeid tuleb püüda kirjeldada täpselt ja detailselt. Unenäo enda üksikasjad on samuti äärmiselt olulised. Kui näete näiteks looma, kes on väga omapärane, tuleks kirja panna need omadused, mis seda tavapärasest eristavad, näiteks värvused, lõhnad, helid või mis iganes meelde tuleb. Kaasa kirjelduses kõiki oma meeli. Kirjelda ümbrust, unenäo toimumise keskkonda – kas see oli kõrb või ookean, linn või park, töökoht või lapsepõlvekodu.
Oma sisemise minaga ühenduse taastamine ja eelmainitus juhised aitavad arendada unenägude mäletamise mahtu ja kogeda unenägusid, mis on veelgi tähenduslikumad. Need võivad juhtida lahendama probleeme või liikuma edasi asjades, kus oleme jäänud liiga kauaks peatuma. See toimib, kuna just unenägude kaudu saab meie sisemine mina võtta meie nn argimõistusega ühendust ning meid juhtida.
Allikad: Waking Times 1, 2
Toimetas Annika Urvela
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.