21. oktoober 2016 kell 17:40
Veebipõhine inimeselt-inimesele tugikeskkond Helpific, mille kaudu erivajadustega inimesed saavad tellida vabatahtlikke abistajaid või tasulisi teenuseid, on alustanud videokampaaniat, et vähendada vaimse tervise häiretega seotud eelarvamusi ja häbi ühiskonnas ning edendada sotsiaalset kaasamist. Hetkel on projekti “Positiivse suhtumise arendamine – edu vaimse tervise probleemidega noorte tööturule integreerumisel” raames ilmunud juba viies animatsioon üheksast.
Helpific sai kampaaniale tagasisidet MTÜ-lt Eesti Aspergerite Ühing:
“Neurodiversiteedi vaatenurgast on küll nii, et paljud andekusega kaasnevad erinevused ei kujuta endast tegelikult üldse häiret ega midagi muud patoloogilist. Inimest tuleks näha, mõista ja aktsepteerida tervikuna, mitte püüda kramplikult sulgeda silmi mingite asjade ees, mida inimene teeb enamusega võrreldes teisiti. Annet ei tohiks samuti näha pelgalt utilitaarsest või instrumentaalsest vaatenurgast (“see-ja-see omadus aitab minu ettevõttel tänu sellele friigile rohkem kasumit saada”, või ka “see-ja-see võib aidata (autismispektri või vaimse tervise) häirega inimesel materiaalset edu saavutada, muud ju polegi vaja”), vaid väärtustada tuleks inimest sõltumata sellest, mida ta suudab teistest paremini – samamoodi nagu ka sõltumata sellest, millega ta toime ei tule sama hästi kui teised.
Sellise holistliku lähenemise mõjul avaldub andekus iseenesest ja kõige täielikumal moel, kuid kui inimest ennast ei väärtustata, siis ei ole ka annetele keskendumisest kasu.”
Loe autismispektri häire kohta lähemalt siit.
Teisi animatsioone näed siin: https://helpific.com/et/pad
Algatusest lähemalt
Projekti “Positiivse suhtumise arendamine – edu vaimse tervise probleemidega noorte tööturule integreerumisel” (“Positive attitude development – access to labour market for young adults with mental health problems”) raames valmisid Helpific juhtimisel 9 multifilmi. Põnevad ja intrigeerivad multifilmid on eetris pühapäeviti ETV-s saate “Iseolemine” järel kell 11:43. “Iseolemine” on Margus Saare teekond eriliste inimeste juurde, kes vaatamata keerulisele haiguselevõi puudele on püüdnud ise leida endale toimetulemise tee.
Multifilmide uued episoodid leiate iga nädal Telegrami lehelt, Helpific Facebookist ja Youtube kanalist. Multifilmid on varundatud eesti, vene, inglise ja soome keelsete subtiitritega.
*Multifilmide sünnile aitasid kaasa*
Keiu Roosimägi – projekti koordinaator
Martin Palm – stsenaarium
Merlyn Koltjar – animatsioon ja montaaž
Ajar Stuudio – audio ja heliefektid
*Teksti lugesid*
Ingrid Peek, Jaanika Arum, Jan Uuspõld, Jakob Rosin
*Täname!*
Telegram, ETV, Liina Martinson, Maris Kuusik, Julia Pavlova, Zhenja Fahrutdinova, Darja Ivanova, Salla Kälkäinen, Kristo Sild, Madis Laos, Laur Raudsoo
Allikad ja lisainfo: Helpific veebileht, Helpific Facebook
Pilt: ekraanikuva
Toimetas Mariann Joonas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.