11. oktoober 2019 kell 20:06
Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus toimub juba sel pühapäeval ülimenukaks osutunud ja ainult meestele suunatud suurseminar “Vaba mehe tee”. Alapealkirjaga “Aeg iseendale!” seminari peaesineja on suure elukogemusega tervendaja ja suhete terapeut Ronski A. Kosky (Kanada). Oma sügavamast tõest räägivad ka psühholoogia teadusmagister Alar Tamming, šamanismi elustiili praktiseerija Tõnu Talimaa, tippkoolitaja ja raamatu “Ratsionaalne emotsionaalsus” autor Alar Ojastu, ettevõtja Marek Koit, aktiivmeditatsioonide õpetaja Tiit Trofimov ja enesearengunõustaja Raivo Juhanson.
Mehed avanevad
“Tunnen, et mehed on vaikselt hakanud avanema. Kuigi hirmud on endiselt suured, oleme jõudnud kohta, kus teisiti enam ei saa. Otsime uusi väljundeid, et edasi minna, sest see, kuhu oleme jõudnud, see materiaalne maailm, see pole rahuldustpakkuv. Midagi on nagu kogu aeg puudu,” ütleb seminari üks korraldajatest Raivo Juhanson. “Tahaks kogeda midagi teistmoodi, sest ka suhted naise, laste ja lähedastega näitavad, et oleme kuidagi koopas, omaette ja kinni. Ma näen täna aina rohkem mehi, kellel on kõik olemas, aga sisemiselt ollakse katki. On rahulolematus, kurbus, üksindus, hirm kogu aeg ilma jääda. On nagu pidev puuduseteadvus. Lõpuks viib see kõik kohta, kus enam ei saa aru, mida edasi teha.”
“Seminari eesmärk on näidata, kuidas oleme meestena kõigest läbi tulnud. Me ei lähe kedagi õpetama, vaid just läbi selle kogemuse jagamise anname tuge, et võimalik on paremasse kohta jõuda,” sõnas ta. “Mehena ma pean ütlema, et mina samamoodi kasvan veel igapäevaselt. Mida rohkem ma endaga kokku olen saanud, seda rohkem ma näen, kui vähe ma tegelikult tean. See, kes minu sees varem on rääkinud, oli minu ego: minu mõistus, ego, alateadlik mina, minu võlts mina, kes on andnud hinnanguid.”
Mida tähendab aeg iseendale?
“Aeg iseendale! Mul tekkis kohe küsimus iseendale, et mida see tähendab. Just see “iseendale“. Lihtne on mõelda, kes ma olen: sõber, isa, kolleeg, mees, direktor, töötaja, armuke. Rolle on väga palju. Kuidas ma võtan selle aja siis iseendale? Kes on nendest see?“ räägib seminaril esinev ettevõtja Marek Koit.
Koit tegi enda jaoks muutuse, et see saab olla tema otsus ja ta elab ühte elu: ta on Marek, ta ei lähe erinevatesse rollidesse. See otsus muutis elu lihtsaks ja kergeks.
“Tunnen, et ma saan olla aus. Kindlasti ma täna libisen ka. Ma hakkan võtma mingeid rolle kuskil, aga ma juba märkan seda. Ka siin kaamera ees praegu saan olla mina ise,“ sõnab ta.
Kolm elu ühe elu jooksul
“Kui ma vaatan oma elus tagasi, siis näib, nagu oleksin kolm elu selles praeguses elus elanud. Esimene elu oligi see, kus ma identifitseerisin ennast sellena, kellena esivanemad tahtsid. Minu esivanemad on olnud põllumehed ja siis ka mina arvasin, et ma olen põllumees ja teen neid tegevusi ja elan sellist elu, nagu nemad on elanud. Minu jaoks kestis see 13 aastat, aga kuskil 10. aastal hakkas tekkima tunne, et see ei ole see. Huvid hakkasid muutuma ja hakkas sisse tulema midagi uut, mis oli seotud jagamisega,“ räägib Tõnu Talimaa.
“Teine elu oli seotud koolitusega ja teatud lapsepõlvetraumade kompenseerimisega, mis oli seotud tähelepanuvajadusega. Ma tegin enesearenduslikke koolitusi, põhiliselt just Carlos Castaneda maailmapraktikaid ja šamanistlikust vaatenurgast. Sellest ajast minu austus ja usaldus šamanistliku maailmakäsitluse suhtes muutus,“ sõnab ta.
“Praegu, kolmandas elus juurutan seda igapäevaselt enda ellu: ühendust loodusega, ühendust iseendaga, tehes igapäevaseid tegevusi niimoodi, et hing rõõmustaks ja need oleks loovad,“ ütleb Talimaa.
Šamanistlikke elustiile praktiseeriv Tõnu Talimaa:
Meeste enesearengunõustaja Raivo Juhanson:
Uuri lisaks: Vaba Mehe Tee, Piletilevi
Foto: erakogu
Toimetas GoodNews
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.