Vigala Sass: Hirm tekib teadmatusest – kui tead, siis pole hirmu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. märts 2015 kell 22:51



Uudised õnnetustest  ja sõdadest müüvad, seega imbub läbi sensatsioonijanulise meedia igapäevaselt inimese ellu hirmu. Rahvaravitseja Vigala Sass soovitab hirmust üle saamiseks teadlikuks saada, kirjutab portaal Alkeemia.

 

“Ainus võimalus hirmu ületamiseks on teada saada. Hirm tekib teadmatusest. Ja kui tead, siis pole hirmu. See pole nii mitte ainult meil, metsarahval, nii on see kõikjal üle maailma. Teadmatus olukorrast tekitabki hirmu ja kellel ei tekita, sel peab midagi viga olema,” seletab Sass hirmust vabanemise valemit.

Teadmise olulisusest Vigala Sassi jaoks räägib ka tema nägemus väest: “Vägi on seotud isiksuse võimega midagi teha või suunata või olla selles sees. See on olematu, niisugune filosoofiline osa, mis on teatud olukorrale antud. Minu jaoks on vägi teadmised ja nende kasutamise oskus end ümbritsevas keskkonnas – kui antud olukorras leiad kõige optimaalsema lahenduse. Need inimesed, kes on väekad, käituvad ju rahulikult ja teavad, mida nad teevad. Väemees oled siis, kui valdad oma eriala teadmisi põhjalikult. Inimene õppigu üks asi korralikult ära, siis on ta vajalik teistele ka.”

“Elu mõte on olla elus ja elust rõõmu tunda – muud midagi,” jutustab Sass elu mõttest ja lisab: “Elu juba on selline krooniline haigus: sünnid siia ilma selleks, et surra. Viimase paari-kolmekümne aasta jooksul olen aru saanud, et ainus mõte on elada nii, et sa kellelegi haiget ei tee. Elus tuleks püüda millegi poole, et oleks lõbus ja et sa millegagi tegeled.”

Aleksander Heintalu, rahvasuus tuntud kui Vigala Sass – ema poolt tšuud, isa poolt slaavi juut, rahvuselt seto – on juba aastakümneid inimesi aidanud oma taimeravi alaste teadmiste ja nõuannetega. Põllumajandusteaduste kandidaadi haridusega ja teaduslikust vaatevinklist asjadele lähenev Vigala Sass on kirjutanud mitmeid raamatuid ravimisest ja taimedest, estide ehk tšuudide hingestatud ilmast ning loonud oma eepose “Kuldmamma!”. Taimedele – ja üldse kõigele elus – läheneb ta teaduslikust vaatevinklist, tema jaoks on vägi teadmised ja oskus neid õigesti kasutada ning Sass peab väga oluliseks, et inimene oleks reaalteadusi õppinud.

 

Ingrid Peek

 

Allikas: Alkeemia

Kuula ka jutuajamisi Vigala Sassiga Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”: 1. osa ja 2. osa

Pilt: blogs.psychcentral.com

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt